Британія обіцяє віддати зайві вакцини від COVID-19 бідним країнам

Британія обіцяє віддати зайві вакцини від COVID-19 бідним країнам

Оновлено
Британія обіцяє віддати зайві вакцини від COVID-19 бідним країнам
USNews

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пообіцяв надати надлишки вакцини від COVID-19 бідним країнам.

Як пише The Guardian, про це Джонсон заявив на саміті країн G7Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія і США. Прем'єр погодився з тим, що заможні країни створюють глобальну нерівність своїми великими запасами вакцин.

За словами Джонсона, наразі урядом Великої Британії укладено угод на закупівлю близько 400 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 від різних виробників. Така кількість вакцин майже втричі перевищує необхідні для вакцинації всього населення Об'єднаного королівства 130 мільйонів доз (з розрахунку, що для вакцинації необхідно дві ін'єкції препарату).

Саме тому, після того, як будуть уточнені ланцюги поставок та вирішена проблема прискореної вакцинації восени 2021 року, уряд Великої Британії розпочне розгляд питання передачі закуплених вакцин бідним країнам.

Таким чином Джонсон погодився з президентом Франції Емманюелем Макроном, який закликав Європу і США терміново відправити до 5% своїх вакцин проти COVID-19 до країн, що розвиваються. Також пропозицію Макрона підтримала канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Крім того, Джонсон сказав, що Британія скоротить до 100 днів час, необхідний для створення нових доз. Зазначається, що нині Росія і Китай спрямовують свої вакцини безпосередньо до Африки, тоді як заможні країни G7 продовжують накопичувати надлишки запасів як страховку від закінчення вакцин.

17 лютого генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що поширення вакцин по всьому світу було "дико несправедливим і нерівномірним". Загалом у 10 країнах було введено 75% всіх вакцин проти COVID-19, тоді як понад 130 країн не отримали жодної дози. За його словами, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія і США попередньо замовили на 1,5 мільярда вакцин більше, ніж загальна кількість їх населення.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до 21 лютого. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації, яка була запланована на 15 лютого, відбулось через логістичні проблеми.
  • Постачальник вакцини проти COVID-19 до України не гарантував Міністерству охорони здоров'я чітких термінів поставки препаратів. Точна дата поставок препарату в Україну наразі не відома.
  • Кабінет міністрів розраховує на перші партії вакцини від COVID-19 у лютому поточного року. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, багато країн світу не змогли отримати вакцину у заплановані терміни.

Читайте також

Вакциновані. Як у світі проходить щеплення від COVID-19 та як почуваються люди, які його вже зробили

На початок