Франція закликала Європу та США поділитися вакцинами проти COVID-19 з бідними країнами

Франція закликала Європу та США поділитися вакцинами проти COVID-19 з бідними країнами

Франція закликала Європу та США поділитися вакцинами проти COVID-19 з бідними країнами
АР

Президент Франції Емманюель Макрон закликав Європу і США терміново відправити до 5% своїх вакцин проти COVID-19 до країн, що розвиваються.

Макрон сказав виданню Financial Times, що відмова від справедливого обміну вакцинами призведе до посилення глобальної нерівності.

Як зазначає BBC, більшість вакцинацій була проведена в країнах з високим рівнем доходів. Макрон запропонував свій план щодо усунення дисбалансу напередодні віртуального саміту світових лідерів G7 19 лютого.

За даними Worldometers, станом на 18 лютого у світі зареєстровано 110 мільйонів випадків зараження COVID-19, понад 85 мільйонів хворих вже вилікувалися. Загалом підтверджено 2 449 723 смертей від COVID-19, а продовжують боротися з хворобою понад 22 мільйони людей.

Лідерами за кількістю нових випадків COVID-19 є Франція, Велика Британія та Італія.

Що відомо

  • Станом на ранок 19 лютого в Україні зафіксовано 6531 новий випадок захворювання на COVID-19, одужало 5857 осіб, померли — 120.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до 21 лютого. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації, яка була запланована на 15 лютого, відбулось через логістичні проблеми.
  • Постачальник вакцини проти COVID-19 до України не гарантував Міністерству охорони здоров'я чітких термінів поставки препаратів. Точна дата поставок препарату в Україну наразі не відома.
  • За даними МОЗ, вакцинацію від COVID-19 в Україні здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяло укласти договори з постачальниками вакцин.

Читайте також

Вакциновані. Як у світі проходить щеплення від COVID-19 та як почуваються люди, які його вже зробили

На початок