"Полювання на вакцину". Як МЗС домовляється з виробниками препаратів від COVID-19

"Полювання на вакцину". Як МЗС домовляється з виробниками препаратів від COVID-19

"Полювання на вакцину". Як МЗС домовляється з виробниками препаратів від COVID-19
AP

Міністерство закордонних справ допомагає Міністерству охорони здоров'я організовувати переговори з міжнародними виробниками вакцин від COVID-19.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 19 лютого.

За його словами, міністерство постійно контактує з виробниками вакцин.

"МЗС допомагає Міністерству охорони здоров'я працювати з іншими країнами та іноземними компаніями й організовувати процес перемовин з виробниками вакцин. Хочу подякувати українським посольствам за кордоном за те, що вони влаштували справжнє полювання на вакцину", — сказав Кулеба.

Міністр розповів, що коли МОЗ звертається до МЗС із проханням вирішити те чи інше питання або коли є можливість для отримання вакцини, тоді МЗС інформує міністерство охорони здоров’я і воно вже вирішує, рухаємось ми за цим шляхом чи ні й що може зробити МЗС. Як приклад Кулеба навів вакцину Pfizer.

"Почалося все з того, що на початку грудня наш посол в Ізраїлі Євген Корнійчук провів зустріч з міністром охорони здоров’я Ізраїлю й отримав максимально повну інформацію про формат взаємодії з Pfizer. Посольство поінформувало МЗС, МЗС зв’язалося з МОЗом, і МОЗ сказав "супер, копаймо далі". І після цього ми звернулися вже до Pfizer офіційно щодо постачання вакцини в Україну", — розповів Кулеба.

Окремо Кулеба відзначив представництва України при ЄС, Ізраїлі, Німеччині, США, Канаді, Британії, Італії, Франції та інші. Він сказав, що не всі ці країни мають власні вакцини, однак можуть посприяти доступу Україну до препаратів.

Читайте також: Вакциновані. Як у світі проходить щеплення від COVID-19 та як почуваються люди, які його вже зробили

Крім того, Кулеба розповів, міністерство також працює над організацією розмови президента Володимир Зеленського і президента США Джо Байдена.

"Ми, безумовно, працюємо над організацією цієї розмови. Про якийсь брак комунікації між Україною та США говорити не варто. Я не бачу якихось причин для занепокоєння. Ведеться нормальна планова робота — підготовка до цієї розмови", — сказав він.

Водночас міністр нагадав, що нині "кількість міжнародних контактів Байдена практично зведено до нуля", а через карантинні обмеження зустрічі переводяться в онлайн. При цьому Байден здебільшого нині зосереджений на внутрішній політиці США.

Що відомо

  • Станом на ранок 19 лютого в Україні зафіксовано 6531 новий випадок захворювання на COVID-19, одужало 5857 осіб, померли — 120.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розраховує, що перше щеплення вакциною від COVID-19 буде зроблено до 21 лютого. Водночас він пояснив, що відтермінування початку масової вакцинації, яка була запланована на 15 лютого, відбулось через логістичні проблеми.
  • Постачальник вакцини проти COVID-19 до України не гарантував Міністерству охорони здоров'я чітких термінів поставки препаратів. Точна дата поставок препарату в Україну наразі не відома.
  • Президент Франції Емманюель Макрон закликав Європу і США терміново відправити до 5% своїх вакцин проти COVID-19 до країн, що розвиваються.
На початок