У Лондоні представили виставку скульптур величезних павуків

У Лондоні представили виставку скульптур величезних павуків

У Лондоні представили виставку скульптур величезних павуків ARS

У найбільшій галереї Лондону Тейт Модерн представили виставку скульптур великих та високих павуків американської художниці Луїзи Буржуа. Сама мисткиня померла у 2010 році.

Як пише CNN, роботи художниці представлені по всьому світу — від Канзас-Сіті до Сеула. Найбільша скульптура із серії "Маман" (з французської — матір), яку представили у Лондоні, має заввишки 9,1 метр, а ноги павука зроблені з бронзи.

Під черевцем павука є металевий мішок для яєць, повний білих мармурових кульок, який нависає над головами відвідувачів галереї. Хоча Буржуа почала створювати своїх павуків у вісімдесят років, вони стали її найвідомішими роботами.

Робота художниціAP

Робота художниці

Художниця Луїза Буржуа народилася у 1911 році в Парижі, де її родина займалася реставрацією гобеленівГобелен — один із різновидів декоративно-ужиткового мистецтва, стінний безворсовий килим із сюжетною або орнаментною композицією, витканий вручну перехресним переплетенням ниток. Гобелени виготовляють із кольорових шовкових і/або шерстяних ниток окремими частинами, які потім зшивають між собою. У дитинстві вона відточувала свої навички малювання, ілюструючи сцени. У 1932 році мати Буржуа померла від іспанського гриву. Вже в дорослому віці стабільними темами її робіт стали втрата, прихильність, сексуальність і обурення.

Робота художниціAP

Робота художниці

У 1938 році вже художниця вийшла заміж за американського історика мистецтва Роберта Голдуотера, і вони разом оселилися на Манхеттені, де у них народилося троє синів. У своїх ранніх роботах Буржуа почала з'єднувати тілесне й архітектурне. Її серія "Персонажі" цієї епохи являла собою тотеми, схожі на шипи, вирізані зі знайденого дерева. Хоча Буржуа була пов'язана з сюрреалізмом, і її роботи зазвичай виставлялися разом з абстрактними експресіоністами, вона залишалася замкнутою і ніколи не була частиною однієї сцени.

Луїза БуржуаARS

Луїза Буржуа

Якщо в ранніх роботах Буржуа домінував батько, то в її більш пізніх роботах досліджується складний характер матері. Її павуки вперше з'явилися у вигляді малюнка, виконаного тушшю і вугіллям в 1947 році. Через десятиліття вона почала створювати павуків у великих тривимірних розмірах.

Робота художниціAP

Робота художниці

Видання пояснює, що металеві павуки є двоїстими істотами у творчості художниці. Павук уособлює працелюбність матері, а водночас – страх і огиду. Вони мають розмір, що дозволяє відчути себе маленьким і водночас захищеним. Художниця розповідала, що її матір була усвідомленою, розумною, терплячою, заспокійливою, розумною, витонченою, тонкою, незамінною, акуратною і корисною як павук.

Буржуа продовжувала творити мистецтво до своєї смерті у віці 98 років у 2010 році. Хоча її теми залишилися колишніми, її мистецтво продовжувало адаптуватися і трансформуватися.

Читайте також

Минуле і майбутнє. У Мадриді презентували виставку сюрреалістичного мистецтва

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше