Минуле і майбутнє. У Мадриді презентували виставку сюрреалістичного мистецтва

Минуле і майбутнє. У Мадриді презентували виставку сюрреалістичного мистецтва

Минуле і майбутнє. У Мадриді презентували виставку сюрреалістичного мистецтва Vitra Design Museum

У столиці Іспанії Мадриді відкрилася виставка "Об'єкти бажання: сюрреалізм і дизайн 1924-2020" яка розповідає, як сюрреалістичний рух вплинув на культуру і дизайн у XX столітті та прогнозує, як речі можуть знадобитися людям майбутнього.

Як пише The Guardian, на виставці є експонати рук, які служать стільцями та столів та обертаються на велосипедних колесах. Творці виставки намагалися дослідити вплив на дизайн дивану Сальвадора ДаліСальвадор Далі — каталонський художник, скульптор, гравер, письменник, один з головних представників сюрреалізму ХХ століття., змодельованого на губах Мей ВестМей Вест — американська кіноактриса, письменниця і співачка. Мей Вест відома неоднозначними пікантними висловлюваннями, які стали крилатими фразами американського кіно, наприклад: "Це у тебе в кишені пістолет, чи ти так радий мене бачити?" "Важливі не чоловіки в твоєму житті, а життя в твоїх чоловіках"., а також музичних відеокліпів Б'єрк.

Виставка сюрреалістичного мистецтваФотограф Ден Тобін Сміт

Виставка сюрреалістичного мистецтва

Виставка створена фондом La Caixa Foundation у співпраці з німецьким музеєм дизайну Vitra, вона об'єднує 279 творів мистецтва і дизайну таких художників, як Сальвадор Далі, Рене Магрітт, Марсель Дюшан, Ман Рей, Лі Міллер, Ле Корбюзьє, Рей Імс, Гай Ауленті. і Ірис ван Херпен.

Виставка сюрреалістичного мистецтваVitra Design Museum

Виставка сюрреалістичного мистецтва

"Вплив сюрреалізму виходить далеко за рамки однієї епохи, кількох маніфестів, журналів і кількох творців. Сюрреалізм допоміг зламати догму функціоналізму — догму, згідно з якою форма повинна бути пов'язана з функцією. Сюрреалізм використовував несвідоме як дієвий творчий інструмент, що відкриває двері пам'яті, уяви, бажань і долі", — сказала директорка виставок La Caixa Foundation Ізабель Сальгадо.

Виставка сюрреалістичного мистецтваIngo Maurer

Виставка сюрреалістичного мистецтва

Після знайомства з сюрреалістами та їх роботами відвідувачі проходять через три кімнати з атмосферним освітленням, в яких досліджується "підривна діяльність руху щодо реальності", його "зв'язок з еротикою" (кімната з червоним освітленням - ред.) і, нарешті, його "чарівність дикого й ірраціонального".

Виставка сюрреалістичного мистецтваГалерея Carpenters Workshop Gallery

Виставка сюрреалістичного мистецтва

Шоу покликане занурити людей у те, що його куратор і директор музею Vitra Матео Кріс описує як "один з найвпливовіших діалогів між світом мистецтва і дизайну в XX столітті". Хоча багато з представлених робіт є відомими, як кадри з "Андалузького пса""Андалузький пес" — 16-хвилинний сюрреалістичний німий фільм іспанського режисера Луїса Бунюеля та іспанського художника Сальвадора Далі. Прем'єра: 1928, Кіностудія Урсулинок, Париж., деякі з сучасних експонатів менш популярні.

Виставка сюрреалістичного мистецтваВан Херпен

Виставка сюрреалістичного мистецтва

Поряд з трьома кліпами Б'єрк — Utopia, Mutual Core і Hidden Place — демонструється хвилеподібна сукня 2018 року від ірландської модельєрки Ван Херпен. У виставці розмірковується про те, на що людство повинно піти, щоб продовжувати годувати себе найближчими десятиліттями.

Виставка сюрреалістичного мистецтваVitra Design Museum

Виставка сюрреалістичного мистецтва

Так, в експозиції представлена серія саморобних машин, які використовують "синтетичну біологію для створення мікробних шлункових бактерій, поряд з електронними та механічними пристроями, щоб максимізувати поживну цінність міського середовища".

Виставка сюрреалістичного мистецтваVitra Design Museum

Виставка сюрреалістичного мистецтва

За словами куратора виставки, дизайнери також розмірковують про сценарій майбутнього, де світ буде перенаселеним. На їхню думку, пандемія може бути природною частиною цього сценарію. У таких роздумах є елементи спекуляцій, вигадка сновидінь і антиутопій, які входять у світ дизайну і відкривають нові перспективи для сучасних митців.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше