Перейти до основного змісту
Нідерландський суд постановив скасувати комендантську годину в країні

Нідерландський суд постановив скасувати комендантську годину в країні

Нідерландський суд постановив скасувати комендантську годину в країні
. АР

Окружний суд Гааги постановив негайно скасувати раніше запроваджену урядом країни комендантську годину через обмеження особистої свободи громадян.

Як повідомляє Dutch News, відповідне рішення суд ухвалив 16 лютого. При цьому в тексті рішення зазначається, що ініціатором позову є нідерландська антикоронавірусна група Viruswaarheid.

Зокрема, суд постановив, що комендантська година являє собою значні наслідки для права на вільне пересування і недоторканність приватного життя, тому вимагає "надзвичайно обережного ухвалення рішень".

У суді також зазначили, що комендантська година в Нідерландах була запроваджена на підставі закону про надзвичайні повноваження цивільної влади, згідно з яким місцевий уряд має право вдаватися до таких заходів у виняткових обставинах без консультації з палатою представників і сенатом. Водночас суддя попередньо ухвалив, що введення комендантської години в країні "не було пов'язано з особливою терміновістю, необхідної за цим законом".

Офіційний представник міністерства юстиції Нідерландів уже заявив, що влада уважно вивчає судову постанову.

Влада Нідерландів запровадила комендантську годину зі 21:00 до 4:30 у середині січня 2021 року. У лютому термін її дії було продовжено до ранку 3 березня. Обмеження передбачають заборону перебувати на вулиці без поважної причини. Порушникам правил загрожує штраф у розмірі 95 євро.

Що відомо

  • 25 січня у Нідерландах під час антикоронавірусних протестів заарештували понад 100 людей.
  • 31 січня поліція Брюсселя розігнала акцію протесту проти карантинних заходів, впроваджених урядом країни через поширення коронавірусу. В демонстрації взяли участь близько 400 осіб.
  • У Бельгії з жовтня 2020 року діє жорсткий карантин, в межах якого заборонені будь-які масові зібрання, закриті всі культурні, розважальні та громадські установи. Також в країні діє комендантська година.
  • У Грузії ресторатори оголосили бойкот через недостатню державну підтримку на карантині.
  • У Чехії сотні барів і ресторанів відновили роботу на знак протесту проти карантинних обмежень.

Топ дня

Вибір редакції

На початок