У Нідерландах під час антикоронавірусних протестів заарештували понад 100 людей

У Нідерландах під час антикоронавірусних протестів заарештували понад 100 людей

У Нідерландах під час антикоронавірусних протестів заарештували понад 100 людей
. Фото Twitter @harshsxm

У нідерландському місті Ейндховен відбулася акція проти посилення обмежень, пов'язаних із поширенням коронавірусу. Акція закінчилася сутичками з поліцією та арештом понад ста людей.

Для розгону демонстрація поліція використала водомети та сльозогінний газ, оскільки учасники мітингу порушили комендантську годину та перебували на вулиці після 21:00, передає ВВС.

Щоб захиститися від поліції деякі демонстранти намагалися збудувати барикаду з велосипедів. Інші - грабували магазини та кидали феєрверки і бейсбольні м'ячі.

Хвиля протестів прокотилася по кількох містах країни, зокрема акції відбулися у столиці країни Амстердамі, Тілбург та Енсхеде, де молоді чоловіки кидали каміння у лікарню та підпалили центр тестувань на коронавірус. Голова Ради національної безпеки Губерт Брюльс назвав причетних до насильства та порушень протестувальників "корона-хуліганами".

Комендантська година в країні діє з 21:00 по 04:30 наступного дня. У цей час з дому дозволено виходити тільки з вагомої причини, зокрема, щоб вигуляти собаку, повернутися додому з роботи або в разі поїздки на роботу. Також дозволено виходити людям, які мають квиток на поїздку за кордон, які прямують на похорон, засідання суду, тощо. При цьому громадський транспорт та доставка продовжують роботу. Обмеження мають діяти до 9 грудня, штраф за порушення становить 95 євро.

Що відомо

  • У грузинській столиці Тбілісі 24 січня відбулася акція протесту проти обмежувальних заходів, що були запроваджені через пандемію коронавірусу. Демонстранти дали владі 48 годин для скасування карантину.
  • У Чехії сотні барів і ресторанів відновили роботу на знак протесту проти карантинних обмежень.
  • Франція вимагатиме негативний тест на COVID-19 від громадян, які прибувають з країн ЄС.
  • Британія введе 10-денний карантин для іноземців, які приїжджають в королівство з країн з високим рівнем поширення коронавірусу.
  • Уряд Ізраїлю вирішив закрити міжнародний аеропорт Бен-Гуріон до кінця січня, коли завершиться дія локдауну. Цей крок покликаний не допустити поширення в країні нових штамів коронавірусу.
На початок