Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час Всеукраїнського форуму "Україна 30" заявив про створення інспекції, яка контролюватиме обґрунтованість тарифів, перевірятиме якість надання послуг ЖКГ і стан мереж. Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Українського радіо пояснив, як працюватиме новий орган.
За словами експерта, робота інспекції регулюватиметься відповідними законопроєктами, зареєстрованими у Верховній раді.
"Дані законопроєкти в першу чергу спрямовані на те, щоб навести порядок із наданням комунальних послуг. В Україні вже була державна житлово-комунальна інспекція і, на мою думку, вона працювала досить плідно. Але вона була ліквідована у 2011 році. А її основна функція — перевірка якості надання комунальних послуг — на жаль, в Україні практично відсутня в будь-якій організації, куди споживач комунальних послуг може звернутися. Тобто люди змушені дзвонити в такі установи, а там місяцями можуть не відповідати на ті дзвінки й робити незаконні нарахування", – зазначив він.
При цьому він додав, що інспекція перевірятиме як постачальників, так і споживачів комунальних послуг, оскільки серед тих, хто їх отримує, також є порушники. За словами експерта, деякі люди встановлюють обладнання. яке дозволяє зменшити показники лічильників.
"Я думаю, що разом із цими законопроєктами будуть внесені зміни ще в ряд законів, за якими і надавач, і споживач послуг будуть зобов’язані надавати доступ комісії з перевірок до установ чи домівок. Якщо цього не буде відбуватися, то буде складатися акт і їх будуть карати чи штрафувати", – пояснив він.
Попенко зазначив, що дії житлово-комунальної інспекції будуть спрямовані на розв’язання різних питань, пов’язаних із послугами, а також на визначення обґрунтованості тарифів.
"Антимонопольний комітет виявив минулого року незаконні нарахування з боку ТОВ “Євро-конструкція” на 150 мільйонів гривень. Але ніхто зі споживачів Дарницького і Дніпровського районів, які отримують послуги з постачання гарячої води та опалення, не отримали перерахунки", – зауважив експерт.
Як зазначив Попенко, працівники інспекції здійснюватимуть два види перевірок – за скаргами споживачів і планові.
Що відомо
- Міністерство розвитку громад та територій планує створити житлово-комунальну інспекцію для перевірки якості комунальних послуг.
- 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
- 22 січня Кабмін оголосив, що планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.
- Уряд обіцяє компенсувати підприємствам теплокомуненерго різницю між ринковою ціною на газ та сумами, які сплачуватимуть користувачі за послуги ЖКГ до кінця поточного опалювального сезону.
- Уряд та мери міст домовились, що вартість тепла та гарячої води для українців до кінця опалювального сезону 2021 року не зросте.