Уряд зафіксував ціну на газ на рівні 6,99 гривень для споживачів

Уряд зафіксував ціну на газ на рівні 6,99 гривень для споживачів

Уряд зафіксував ціну на газ на рівні 6,99 гривень для споживачів
. Unsplash

Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.

Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні 18 січня. Воно діятиме тимчасово, до кінця карантину або до завершення опалювального сезону.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, 6,99 грн за кубічний метр є найнижчою ціною, яка була зафіксована на українській біржі впродовж січня і нижчою на 1,5 гривні від тієї, яка була встановлена в опалювальний сезон упродовж 2180-2019 років.

"Це рішення дозволить зменшити платіжки за газ та захистити українців від недобросовісних постачальників. Вище, ніж 6,99 за куб, постачальники не зможуть підіймати ціну. В середньому для українців ціна знизиться на 30%. Для частини громадян ця ціна знизиться майже на 40%", — зазначив прем'єр.

За словами Шмигаля, після відповідного рішення середня платіжка буде менше на 500 гривень і буде складати 40% від мінімальної зарплатні.

Шмигаль наголосив, що ціни на газ в Україні різко зросли через те, що у деяких областях компанії почали зловживати своїм монопольним становищем та маніпулювати з цінами в платіжках після запуску ринку газу з 1 серпня 2020 року.

"Ми також виходимо на рішення, за яким гранична ціна на розподіл газу не буде вищою за 1,79 грн", — заявив під час засідання прем'єр-міністр і додав, що рішення НКРЕКП на встановлення граничної межі тарифу зменшить тариф на розподіл по дрібних облгазах на 50 та більше відсотків.

Читайте також: Як зміняться субсидії через подорожчання комунальних послуг. Пояснює експерт

Прем'єр також наголосив, що усі споживачі, які уклали річні контракти з постачальниками, будуть сплачувати за газ за цінами, встановленими у договорі.

Що буде з ринком газу

Шмигаль зазначив, що державне регулювання тарифів на газ не означатиме відмову від розвитку ринку газу в Україні. За його словами, без втручання в ситуацію вже б у лютому кубометр газу міг подорожчати до 12 грн.

"В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку встановлення граничної ціни є необхідним, аби збалансувати та спрямувати ринок на шлях розвитку, а не консервації монополій", — зазначив прем'єр-міністр.

Він наголосив, що ринок газу — це кінець монополізму та надприбуткам окремих олігархів, а також можливість обирати свого газопостачальника та отримувати кращу ціну, послуги та сервіс. Шмигаль зазначив, що надалі уряд зробить так, щоб усі газопостачальні компанії представили свої річні продукти для українців аби люди заздалегідь розуміли, скільки вони платитимуть узимку або влітку.

Що відомо

  • Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
  • У компанії "Нафтогаз" наголосили, що ціна 6,99 гривні за кубометр природного газу діятиме для нових споживачів у межах тарифного плану "місячний". Для клієнтів, які оформили тарифний план "Річний", вартість газу не зміниться і складе 4,73, 5,24 та 6,45 гривні за кубометр відповідно до умов договорів.
  • 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
  • Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.
На початок