Уряд хоче створити житлово-комунальну інспекцію. Чим вона займатиметься

Уряд хоче створити житлово-комунальну інспекцію. Чим вона займатиметься

Уряд хоче створити житлово-комунальну інспекцію. Чим вона займатиметься
Facebook

Міністерство розвитку громад та територій планує створити житлово-комунальну інспекцію для перевірки якості комунальних послуг.

Про це заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов на форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді".

"Це буде арбітр у відносинах споживача з виконавцем послуг і позитивний ефект від її роботи відчує кінцевий споживач. До прикладу: інспекція зможе перевіряти економічне обґрунтування тарифів за комунальні послуги та головне – слідкувати за якістю цих послуг”, – заявив Чернишов.

За його словами, серед повноважень інспекторів буде перевірка якості наступних комунальних послуг:

 • теплопостачання;
 • водопостачання;
 • водовідведення;
 • поводження з побутовими відходами;
 • управління багатоквартирними будинками.

Крім того, житлово-комунальна інспекція буде проводити оцінку технічного стану мереж та комунальних об'єктів.

Для утворення житлово-комунальної інспекції у Верховній раді зареєстровано два законопроєкти – №4403 та 4404, які передбачають внесення змін до низки законодавчих актів щодо здійснення державного контролю у сфері житлово-комунального господарства та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У пояснювальній записці до законопроєкту №4403 зазначено, що після ліквідації Держжитлокомунінспекції у 2011 році та уточнення повноважень Держархбудінспекції, фактично функція перевірки якості комунальних послуг була покладена на органи місцевого самоврядування, які водночас є відповідальними за встановлення тарифів та забезпечення надання комунальних послуг. Автори законопроєктів пропонують виправити ситуацію шляхом створення окремого органу, що дозволить розділити виконавчі та контролювальні функції у сфері житлово-комунального господарства.

Що відомо

 • 22 січня Кабмін оголосив, що планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.
 • 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
 • Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
 • Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля "стабілізації ринку електричної енергії".
 • 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
 • Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.

На початок