Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що суд у справі про розстріли на вулиці Інститутській у Києві під час протестів у 2014 році може винести вирок до кінця поточного року.
Про це посадовиця заявила у відеозверненні, присвяченому річниці вшанування пам’яті героїв Небесної сотні.
"Серед перспектив на цей рік – завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. З огляду на періодичність судових засідань, ми маємо підстави розраховувати на вирок до кінця 2021-го", – зазначила Венедіктова.
Також вона повідомила, що протягом 2020 року у "справах Майдану" було повідомлено втричі більше підозр та скеровано обвинувальних актів, ніж у 2019-му.
"Торік ми значно активізували слідство в цих провадженнях. За процесуального керівництва прокурорів повідомлено про підозру 42 особам – це втричі більше, ніж у 2019 році. Серед них 24 працівники органів внутрішніх справ, троє прокурорів, п‘ятеро суддів, десятеро цивільних осіб", – розповіла генеральна прокурорка.
За її словами, також протягом минулого року за результатами клопотань прокурорів профільного департаменту ОГПУ слідчі судді оборали заочні запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою стосовно 31 підозрюваного, серед яких 25 колишніх правоохоронців, чотири колишні високопосадовці та дві цивільні особи.
Як зазначила Венедіктова, ці судові рішення дають стороні обвинувачення процесуальну можливість розпочати щодо підозрюваних процедуру екстрадиції та звернутися до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.
При цьому протягом минулого року суди видали 20 таких дозволів, а заочне досудове розслідування нині здійснюється щодо 10 колишніх співробітників полку "Беркут", які підозрюються в умисному вбивстві 48 осіб та замахів на умисні вбивства 80 осіб 20 лютого 2014 року, а також в інших злочинах, повідомила генпрокурорка.
Що відомо
- 15 лютого віцеспікерка Верховної ради Ірина Кондратюк запропонувала заслухати під час години запитань до уряду на поточному тижні генеральну прокурорку Ірину Венедіктову про хід розслідування справ Майдану.
- ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
- Окрім того, підозри в організації злочинів висунуто Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем'єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему та інших. Більшість з них нині переховується в Росії.
- Сукупно у всіх містах України розслідується понад 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
- Печерський районний суд задовольнив клопотання слідчого ДБР про здійснення заочного розслідування стосовно колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, який наразі переховується від правоохоронців.
- Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.
- Слідство у справі щодо викрадення і вбивства активіста Юрія Вербицького та викрадення журналіста Ігоря Луценка у січні 2014 року під час протестів на столичному Майдані Незалежності скерувало до суду акт стосовно ще двох обвинувачених.