Перейти до основного змісту
У чому різниця між пільгами, субсидіями та компенсаціями. Пояснює Мінсоцполітики

У чому різниця між пільгами, субсидіями та компенсаціями. Пояснює Мінсоцполітики

У чому різниця між пільгами, субсидіями та компенсаціями. Пояснює Мінсоцполітики
. Міністерка соціальної політики Марина Лазебна. Фото: УНІАН

Програма державної підтримки оплати житлово-комунальних послуг в Україні охоплює майже третину всіх домогосподарств та діє за трьома напрямами.

Про це розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна на форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді".

За словами Лазебної, програма державної підтримки оплати житлово-комунальних послуг у формі пільг, субсидій та компенсацій охоплює загалом 5 мільйонів домогосподарств, що складає третину всіх домогосподарств України.

Пільгами на оплату комунальних послуг користуються майже 1,8 мільйона громадян України. Розмір пільги коливається від 25% до 100% вартості житлово-комунальних послуг та залежить від соціальної групи людини. Найвищими пільгами користуються учасники бойових дій. У січні 2020 середній розмір пільг, компенсованих державою при сплаті комунальних послуг складав 1100 гривень.

Програма житлових субсидій є найбільш розлогою. Розмір субсидій залежить від майнового стану родини. Втім, як запевняє Лазебна, 73% всіх субсидіантів України (майже 3 мільйони домогосподарств), сплачують лише 10% від вартості спожитих комунальних послуг. У січні середній розмір виплачених державою субсидій склав 2200 гривень.

Компенсації за спожиту електроенергію через скасування пільгових тарифів, за словами міністерки, наразі отримує 571,6 тисячі споживачів. За словами Лазебної, 1,4 мільярда гривень фінансування цієї програми були виділені з фонду субсидій, але діятиме вона лише до квітня 2020 року. Надалі на категорії громадян, які отримували компенсацію за електроенергію, буде поширена дія програми субсидій. У лютому на виплати компенсацій було виділено 322 мільйони гривень, середній розмір виплат склав 564 гривні.

"Вочевидь, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги під час опалювального сезону не дуже правильно. Варто це робити після завершення опалювального сезону. Але держава розуміє ситуацію і підтримує людей. На субсидії коштів вистачає, і всі, хто звернуться до держави за підтримкою, її отримають", – підсумувала Лазебна.

Що відомо

  • 22 січня Кабмін оголосив, що планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.
  • 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
  • Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
  • Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля "стабілізації ринку електричної енергії".
  • 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
  • Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.

Топ дня

Вибір редакції

На початок