Уряд та "Нафтогаз" розробили два шляхи зниження ціни на газ — Шмигаль

Уряд та "Нафтогаз" розробили два шляхи зниження ціни на газ — Шмигаль

Уряд та "Нафтогаз" розробили два шляхи зниження ціни на газ — Шмигаль

Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою "ціна на європейських хабах "мінус" транспортування газу до України», який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил", - написав Шмигаль у Telegram.

У компанії "Нафтогаз" запропонували посилити конкуренціюна ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить державна компанія.

Читайте також: "Тарифні" протести. Експертка розповіла, чому підвищуються ціни на газ та як цього можна уникнути

"Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців", - зазначив Шмигаль.

Також, за словами голови уряду, було розроблено механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу.

Раніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що 12 грудня відбудеться нарада для розробки вирішення проблеми підвищення тарифів.

"На завтра запланована нарада з прем’єром, в. о. міністра енергетики, представниками Офісу президента і з усіма, кого стосується це питання. Якщо потрібні будуть швидкі рішення – ми готові їх ухвалювати в будь-який час. Зараз маємо розібратися з тим, що відбулося, наскільки обґрунтоване підвищення і як у цій ситуації захистити людей", - написав Арахамія у Facebook.

Читайте також: Підвищення тарифів і реформа митниці. Що вимагає МВФ від України за 5 млрд доларів

Президент Володимир Зеленський, у свою чергу, звернувся до уряду з вимогою терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення. Як повідомила пресслужба Офісу президента, питання обговорювалося під час енергетичної наради за участі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, тимчасового виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, міністра фінансів Сергія Марченка, міністерки соціальної політики Марини Лазебної, керівника ОП Андрія Єрмака.

"На нараді було повідомлено, що Кабінет Міністрів готує системні рішення щодо вибудовування балансу на енергетичному ринку. Юрій Вітренко представив попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача", - повідомили в ОПУ.

Що відомо

  • 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
  • Перегляд усіх тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.

На початок