Україна хоче запустити власний супутник разом із компанією Ілона Маска. Чи реальною є ідея

Україна хоче запустити власний супутник разом із компанією Ілона Маска. Чи реальною є ідея

Оновлено
Україна хоче запустити власний супутник разом із компанією Ілона Маска. Чи реальною є ідея
. Національний промисловий портал

Україна проводить перемовини з компанією американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX щодо запуску власного супутника "Січ 2-30" у грудні 2021 року. Водночас наземний сегмент супутника готовий лише на 45%, а Кабінет міністрів ще не погодив фінансування.

Згідно з повідомленням Комітету з питань економічного розвитку, на завершення низки технічних випробувань супутника "потрібно ще кілька днів". Тим часом фінансування проєкту знаходиться на погодженні уряду.

"Було і є багато технічних питань, які зараз вирішуються, однак є розуміння, що є вільний слот у грудні 2021 року для запуску українського супутника", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що орбітальний сегмент супутника готовий на 85%, а наземний — на 45%.

12 лютого віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський розповів, що Україна веде перемовини зі SpaceX і хоче запустити супутник у грудні.

"У нас є вікно тільки запустити наш апарат у грудні за допомогою іноземного оператора, яким у цьому випадку є SpaceX", — заявив Уруський в ефірі телеканалу "Перший діловий".

За його словами, нині ведуться технічні перемовини щодо сумісності "Січ 2-30 (2-1)" з ракетним носієм компанії. Уруський відзначив, що невдовзі стане зрозуміло, чи це в принципі можливо зробити.

"Останній раз ми запускали серйозний супутник дистанційного зондування 10 років назад. Тому дійсно це стає визначною подією для нас", — додав Уруський.

Він також зазначив, що український супутник наразі "вимагає кінцевого аналізу і експлуатаційних перевірок технічної готовності до запуску". Апарат було зібрано на підприємстві "Південмаш", де він перебуває досі.

Супутник "Січ 2-30"

11 січня Україна отримала частоти для супутникової мережі.

"Україна отримала частотні присвоєння для супутникової мережі SICH-2M, яка призначена для забезпечення орбітальної експлуатації українських супутників дистанційного зондування Землі серії "Січ", - повідомили у пресслужбі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Україна хоче запустити власний супутник разом із компанією Ілона Маска
Defense Express

Як відзначається, робота щодо отримання частот для українського супутника тривала три роки.

"Реєстрація супутниковій мережі SICH-2M забезпечує міжнародно-правовий захист частотно-орбітального ресурсу нового покоління українських супутників дистанційного зондування Землі серії "Січ" після їх введення в експлуатацію", - пояснили у відомстві.

За даними підприємства "Південмаш", загальна вага супутника становить 170 кілограмів та 40 кілограмів корисного навантаження. Він призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.

Що відомо

  • У Великій Британії, Канаді та США компанія Ілона Маска SpaceX відкрила передзамовлення на супутниковий інтернет Starlink.
  • 24 січня американська компанія SpaceX Ілона Маска 24 січня здійснила успішний запуск багаторазової ракети Falcon 9 із рекордною кількістю супутників, започаткувавши історичну місію Transporter-1.
  • 14 січня 2021 року вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX повернувся на Землю з вантажем із Міжнародної космічної станції.
  • Компанія Ілона Маска SpaceX підписала контракт з міністерством оборони США про запуск 28 супутників на 150 мільйонів доларів.
  • 19 грудня 2020 року ракета-носій Falcon 9 компанії Ілона Маска успішно злетіла зі стартового майданчика та вивела на орбіту засекречений супутник для Національного управління військово-космічної розвідки США.
На початок