SpaceX вивела на орбіту секретний супутник США

SpaceX вивела на орбіту секретний супутник США

SpaceX вивела на орбіту секретний супутник США
SpaceX

У суботу, 19 грудня, ракета-носій Falcon 9 компанії Ілона Маска успішно злетіла зі стартового майданчика та вивела на орбіту засекречений супутник для Національного управління військово-космічної розвідки США. Єдине, що відомо про місію, це її назва - NROL-108, та вага супутника.

Як повідомила компанія SpaceX у Twitter, запуск відбувався о 16:00 за київським часом з майданчика LC-39A космічного Центра ім. Кеннеді в штаті Флорида. Наразі немає інформації про характеристики супутника. Єдине, що відомо - це його вага, яка становить 7 тонн. Місія і можливості супутників цього типу також засекречені.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія Falcon 9, який використовують вже вп'яте, приземлився на площі космодрому. Цього разу компанія вирішила здійснити посадку ступеня ракети не на платформі в океані, а на наземній площі LZ-1 в 14 км від місця старту.

Для SpaceX це був 26-й і останній запуск у 2020 році.

Спочатку запуск було заплановано на 17 грудня, утім після цього він був відкладений, оскільки інженери зупинили зворотний відлік менше ніж за дві хвилини до старту. Тоді компанія відклала запуск, щоб оцінити показання датчика високого тиску в балоні з рідким киснем верхнього ступеня.

Попри те, що NROL-108 є урядовою місією США, цей запуск був комерційним. Теж саме було і з попереднім розвідувальним супутником NROL-76 у 2017 році.

Що відомо

  • 6 грудня SpaceX запустила ракету Falcon 9 для доставки близько 3 тонн вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС).
  • Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.
  • SpaceX готувалася здійснити перший тестовий запуск міжпланетного корабля Starship SN8, який у майбутньому планують використовувати для польотів на Марс.
  • Багаторазовий вантажний космічний корабель SpaceX пристикувався до Міжнародної космічної станції.
  • У листопаді SpaceX вивела на орбіту 60 супутників Starlink.
  • Ілон Маск став другою найбагатшою людиною у світі.
На початок