Космічний корабель Ілона Маска Сargo Dragon повернувся на Землю

Космічний корабель Ілона Маска Сargo Dragon повернувся на Землю

Оновлено
Космічний корабель Ілона Маска Сargo Dragon повернувся на Землю
SpaceX

Вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX повернувся на Землю з вантажем із Міжнародної космічної станції.

Про це повідомила пресслужба SpaceX.

"Підтверджене успішне приводнення Cargo Dragon, що завершило 21 місію постачання МКС та перше повернення вантажу зі станції до берегів Флориди", – розповіли представники компанії.

Апарат приватної космічної компанії Ілона Маска SpaceX CRS-21 Cargo Dragon 13 січня здійснив автоматичну відстиковку від модуля Harmony, що виконує роль стикувального вузла для Міжнародної космічної станції, та ліг на курс для повернення на поверхню Землі.

Cargo Dragon привіз на Землю майже дві з половиною тони вантажу, серед якого переважну більшість складають наукові матеріали, накопичені астронавтами на МКС під час дослідів.

Корабель приводнився у водах Мексиканської затоки поблизу берегів США. У NASA повідомили, що опрацювання привезених кораблем наукових матеріалів розпочнеться не пізніше, ніж за чотири години після його приводнення.

Cargo Dragon CRS-21 є покращеною версією перших моделей вантажних кораблів від компанії SpaceX. Він може нести на 20% більше вантажу, а новий автоматичний модуль стикування дозволив пристиковуватися до більш зручного модуля МКС. Раніше кораблі Cargo Dragon пристиковувалися до модуля Canadarm2, і під час повернення на Землю приводнювалися посеред Тихого океану, далеко від портів та наукових центрів.

Що відомо

  • Cargo Dragon CRS-21 розпочав політ до МКС 6 грудня. На борт космічної станції апарат доставив наукові матеріали, зокрема, зокрема клітини мозку та серця, а також нову партію лабораторних щурів.
  • 17 листопада космічний корабель Crew Dragon з чотирма астронавтами NASA на борту успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції.
  • Компанія Ілона Маска SpaceX підписала контракт з міністерством оборони США про запуск 28 супутників на 150 мільйонів доларів.

На початок