Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів Козака

Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів Козака

Опитування
Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів Козака Колаж Суспільне

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування українців щодо їхньої думки про блокування телеканалів ZIK, NewsOne та 112-Україна. З’ясувалось, що тих, хто підтримує це рішення, і тих, хто вважає його помилковим, приблизно порівну.

У КМІС розповіли, що враховуючи чутливість питань, пов’язаних із заборонами, соціологи сформулювали два різні варіанти запитання.

У першому формулюванні респондента просили обрати одну з двох інтерпретацій, з якою він більше згодний: "Заборона телеканалів "112", "ZIK" і "NewsOne" в Україні є необхідним кроком для захисту держави" або "Заборона телеканалів "112", "ZIK" і "NewsOne" в Україні є помилкою і призводить лише до обмеження прав громадян". У цьому випадку 34,6% респондентів відповіли, що вважають заборону необхідним кроком, а 40,8% заявили, що вважають цей крок помилковим.

Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів КозакаКМІС

Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів Козака

Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів КозакаКМІС

Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів Козака

"Якщо на заході і в центрі відносно переважає підтримка кроку, то на півдні, сході і Донбасі більше тих, хто вважає такий крок помилкою", – зауважили соціологи.

При цьому найбільше підтримують заборону телеканалів виборці "Європейської солідарності" і "Сили і честі". Серед виборців "Слуги народу" про підтримку цього кроку заявили 47,3%, а 32,6% вважають його помилкою. Серед виборців "Батьківщини" 38,8% підтримують рішення РНБО, помилковим його вважають 32,8%. Водночас серед виборців "ОПЗЖ" 79,7% вважають крок помилкою, а підтримують його лише 5% респондентів.

Другій половині респондентів соціологи поставили інше запитання: "2 лютого Президент Володимир Зеленський та Рада національної безпеки і оборони ухвалили рішення про заборону трансляції телеканалів "112", "ZIK" і "NewsOne". Ви підтримуєте чи не підтримуєте це рішення?".

Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів КозакаКМІС

Соціологи з’ясували, що думають українці про блокування телеканалів Козака

У такому формулюванні 43% респондентів відповіли, що підтримують рішення, проти нього висловились 40,3% опитаних. При цьому на заході та в центрі більше прихильників рішення, а на півдні, сході і Донбасі тих, хто висловився проти нього.

"Експеримент з різницею у формулюваннях запитань показав, що тих, хто підтримує рішення РНБОУ (це більшою мірою населення заходу і центру) і тих, хто не підтримує (це більшою мірою населення півдня і сходу), приблизно порівну", – зазначили соціологи.

КМІС проводив всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" 5-7 лютого 2021 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Що відомо

  • 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne.
  • Санкції вводяться терміном на п'ять років. "Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства", — пояснив рішення Зеленський.
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
  • ОПЗЖ на партійному з'їзді ухвалила резолюцію щодо ініціювання процедури імпічменту президента Володимира Зеленського. Прессекретарка президента Юлія Мендель назвала це "пропагандистською ініціативою".
  • 49% опитаних групою "Рейтинг" українців підтримують рішення припинити мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, 41% – виступають проти.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди