МОЗ змінив протокол лікування тяжкого перебігу COVID-19

МОЗ змінив протокол лікування тяжкого перебігу COVID-19

МОЗ змінив протокол лікування тяжкого перебігу COVID-19
Associated Press

Міністерство охорони здоров'я затвердило нову інструкцію для лікування COVID-19 у тяжкій формі.

Як повідомили у пресслужбі Державного експертного центру МОЗ України, зміни торкнуться застосування препарату "Дексаметазон-Дарниця". Відтепер розчин 1 мл/4 мг буде прописуватися для ін’єкцій пацієнтам, які потребують додаткової кисневої терапії.

"Дексаметазон включений до чинного протоколу "Надання медичної допомоги для лікування коронавирусной хвороби (COVID-19)", затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я", - повідомляється у заяві експертного центру.

Раніше, вчені Оксфордського університету довели, що "Дексаметазон" ефективно знижує ризик смертності серед пацієнтів з тяжким перебігом коронавірусу. Станом на початок 2021 року це єдиний препарат, ефективність якого було підтверджено дослідженнями.

Що відомо

  • Міністерство цифрової трансформації почне збирати електронні заявки від населення на вакцинацію проти COVID-19 у додатку "Дія". Таким чином в уряді сформують мапу вакцинації населення з метою отримання даних щодо попиту на вакцину для подальшої організації логістики та початку щеплення.
  • За попередню добу в Україні виявили 3409 нових хворих на коронавірус, 7768 людей — одужали.
  • Останнє соціологічне опитування свідчить, що українці стали менше користуватися засобами індивідуального захисту, зокрема масками та антисептиками. Водночас понад половина опитаних оцінює заходи для боротьби з вірусом як оптимальні.
  • Новий штам COVID-19, вперше виявлений у Великій Британії, наразі поширився у 86 країнах світу.
На початок