Українці стали менше користуватися масками та дезінфекторами — Рейтинг

Українці стали менше користуватися масками та дезінфекторами — Рейтинг

Опитування
Українці стали менше користуватися масками та дезінфекторами — Рейтинг Ілюстративне фото, Unsplash

Останнє соціологічне опитування свідчить, що українці стали менше користуватися засобами індивідуального захисту, зокрема масками та антисептиками. Водночас понад половина опитаних оцінює заходи для боротьби з вірусом як оптимальні.

За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", у порівнянні з листопадом 2020 року, частота користування засобами індивідуального захисту дещо впала. Так, 78% опитаних стверджують, що часто одягають захисну маску, 18% — іноді або рідко, 4% — майже ніколи. Також 63% часто дезінфікують руки, 28% — іноді або рідко, 8% — майже ніколи. Лише 10% респондентів часто використовують захисні рукавиці, 31% — іноді або рідко, а 59% — майже ніколи.

Крім цього, 49% опитаних часто стежать за новинами про коронавірус, 24% роблять це іноді, 16% — рідко, а 11% взагалі не цікавляться такими новинами. Динаміка показує, що поступово громадський інтерес до цієї інформації зменшується, а частіше за інших відстежують такі новини люди старшого віку і жінки.

Також 57% опитаних вважають оптимальними заходи, введені владою для боротьби з коронавірусом. 21% вважають їх занадто м'якими (здебільшого старше покоління), 9% - навпаки занадто жорсткими (молодь і середній вік). За останні кілька місяців спостерігається зростання числа тих, хто оцінює заходи з боротьби з епідемією як оптимальні.

Дані "Рейтингу" свідчать про те, що за останні кілька місяців рівень задоволеності роботою органів влади у сфері боротьби з епідемією підвищився. 39% опитаних задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського в боротьбі з пандемією, 57% - не задоволені.

Діяльністю Міністерства охорони здоров'я задоволені 33%, незадоволені — 65%. Діяльністю Міністерства внутрішніх справ задоволені 29%, незадоволені — 61%. Діяльністю Кабінету міністрів задоволені 25%, незадоволені — 69%. Роботою Верховної ради задоволені 20%, незадоволені — 75%.

Довідка. Опитування проводилося в період з 6 по 8 лютого 2021 року серед 2500 людей у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Що відомо

  • За результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" у вересні 2020 року, 72% українців заявили, що постійно носять захисту маску для обличчя у громадських місцях, і лише 6% цього не роблять.
  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди