Більшість українців вважать ситуацію в Україні поганою та не вірять у зміни на краще

Більшість українців вважать ситуацію в Україні поганою та не вірять у зміни на краще

Опитування
Більшість українців вважать ситуацію в Україні поганою та не вірять у зміни на краще

70% українців дотримуються думки, що події в країні розвиваються в неправильному напрямі й лише 7% вважають, що найближчим часом відбудуться позитивні зміни.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова.

Лише 14% опитаних дослідниками Центру громадян вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 70% висловили протилежну позицію. Крім того, економічну ситуацію в країні 69% опитаних оцінюють як "дуже погану" або "досить" погану", і лише 2% — як "добру" або "дуже добру". Дещо краще оцінюється опитаними рівень добробуту їх родини: 43% оцінюють його як "дуже" або "досить" поганий, 46% — як "не поганий і не добрий", і лише 7% — як "добрий" або "дуже добрий".

Негативна оцінка поточної ситуації супроводжується похмурими поглядами на майбутні перспективи. Лише 7% опитаних вважають, що у найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на краще, і 8% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхньої родини. 32% опитаних вважають, що у найближчі 3 місяці економічне становище країни погіршиться, а 24% — що за цей час зміниться на гірше добробут їхньої родини.

У більш тривалій часовій перспективі очікування українців стають позитивнішими. Частки респондентів, які очікують за цей період, що економічна ситуація в країні та добробут родини покращаться, погіршаться або не зміняться, мало відрізняються і перебувають в діапазоні від 19 до 25%.

Поряд з тим, 16% опитаних вважають, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 51% — що вона здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, а 20% — що взагалі не здатна їх подолати.

Довідка. Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 29 січня по 3 лютого 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Що відомо

  • 57% громадян України, опитаних Київським міжнародним інститутом соціології, не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту.
  • 74,3% опитаних українців вважають, що справи в державі рухаються в неправильному напрямку.
  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом.
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
На початок