Росія висилає трьох дипломатів ЄС через "участь у протестах" на підтримку Навального

Росія висилає трьох дипломатів ЄС через "участь у протестах" на підтримку Навального

Росія висилає трьох дипломатів ЄС через "участь у протестах" на підтримку Навального
Глава МЗС Росії Сергій Лавров. Фото: УНІАН

Росія оголосила про висилку трьох співробітників дипломатичних представництв Німеччини, Польщі та Швеції через їх участь у протестах проти ув'язнення Олексія Навального. В ЄС це заперечують та вимагають переглянути рішення.

Про це повідомив очільник дипломатії Європейського союзу Джозеф Боррель.

"Під час моєї сьогоднішньої зустрічі з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у Москві я дізнався, що трьох європейських дипломатів збираються вислати з Росії. Я рішуче засудив це рішення та відкинув твердження про те, що вони проводили діяльність, несумісну з їх статусом іноземних представників. Рішення слід переглянути. Європейський союз залишається солідарним відповідними державами-членами", – заявив Боррель.

Російське МЗС повідомило, що начебто через участь у несанкціонованих протестах на підтримку Навального 23 січня три співробітники консульств Польщі та Швеції у Санкт-Петербурзі та посольства Німеччини будуть оголошені "персонами нон грата" на території РФ.

У міністерстві закордонних справ Швеції заперечили можливість участі їх дипломатів у акціях протесту в Росії. А міністр закордонних справ Німеччини Хейко Маас заявив, що крок РФ "не залишиться без відповіді".

"Рішення Росії вислати кількох дипломатів ЄС, включаючи працівника московського посольства ФРН, жодним чином не виправдане і ще більше шкодить відносинам з Європою. Якщо не переглянути цей крок, він не залишиться без відповіді", – зазначив Маас.

Що відомо

  • Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • Згодом інформацію про отруєння політика "Новачком" підтвердили ще дві незалежні лабораторії у Франції та Швеції.
  • Олексій Навальний повернувся в Росію 17 січня. Його літак сів в аеропорт "Шереметьєво". Під ФСВП пояснили затримання на паспортному контролі тим, що політик перебуває в міжнародному розшуку за порушення випробувального терміну у справі "Ів Роше". 18 січня Хімкинський районний суд Москви приговорив російського опозиціонера Олексія Навального до арешту тривалістю в 30 діб.
  • Одразу після цього голова Європейської ради Шарль Мішель назвав затримання Олексія Навального неприпустимим і закликав російську владу негайно звільнити його.
  • 21 січня Європарламент закликав країни-члени ЄС переглянути співпрацю з Росією щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2" через арешт опозиціонера Олексія Навального.

Вибір редакції

На початок