”Доведіть, що ви жива”. Пенсіонерка з Кропивницького рік не отримує пенсію

”Доведіть, що ви жива”. Пенсіонерка з Кропивницького рік не отримує пенсію

”Доведіть, що ви жива”. Пенсіонерка з Кропивницького рік не отримує пенсію Суспільне: Кропивницький

76-річна пенсіонерка з Кропивницького Єфросинія Джевага рік не отримувала пенсію. Розповіла Суспільному, що через карантин не могла повернутись додому з-за кордону, куди поїхала до рідних. Аби отримати свою пенсію довелось доводити у пенсійному фонді, що вона не померла.

2020 року жінка отримувала 1600 гривень пенсії. Забирала гроші у поштовому відділенні. Перед від’їздом попередила, що не зможе забирати гроші, бо за кордоном. Повернулась за рік, 27 січня. Наступного дня, з її слів, пішла у відділення пенсійного фонду: ”Вона мені говорить – а вас довго не було, тепер доведіть, що ви жива. Я говорю – вам мало того, що я стою перед вами і паспорт показую?”

Жінка написала заяву на відновлення отримання пенсії. Їй пообіцяли всю пенсію, не отриману за рік, виплатити у березні. Як жити до березня – не знає: ”У мене жодної копійки. Сказали, що відомість з виплат закрили. Невже не можна ще одну додаткову відомість зробити і віддати мені мої копійки, щоб я могла купити собі їсти?”

”Доведіть, що ви жива”. Пенсіонерка з Кропивницького рік не отримує пенсіюСуспільне: Кропивницький

Заступниця начальниці обласного управління пенсійного фонду Олена Романченко сказала – якщо людина пів року не отримує пенсію, гроші повертаються у пенсійний фонд: ”Вже наступного місяця ми цю пенсію не нараховуємо на відомість. І коли людина повертається, звертається до нас, пред'являє паспорт, вона пише заяву про поновлення видачі пенсії. Ми виплату пенсії поновлюємо”.

За словами Олени Романченко, жінка звернулась у відділення пенсійного фонду 28 січня. Лютневу відомість нарахували 26 січня: ”Пенсію, яку вона не отримувала, їй дадуть у березні. Якщо більше року не отримувала – за рік виплачується одночасно, а те, що перевищує, рівними частинами наступного місяця”.

Єфросинія Джевага отримає пенсію 9 березня.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди