Перейти до основного змісту
Канада, Велика Британія і Франція пригрозили Ізраїлю санкціями через наступ у Газі та блокаду гумдопомоги

Канада, Велика Британія і Франція пригрозили Ізраїлю санкціями через наступ у Газі та блокаду гумдопомоги

Сектор Гази
Палестинці на вулиці після ізраїльського авіаудару в житловому районі Шеджайя, на схід від міста Газа, 18 березня 2025 року. Getty Images/Ahmad Salem/Bloomberg

Канада, Велика Британія та Франція пригрозили Ізраїлю санкціями через наступ в Секторі Гази та обмеження постачання гуманітарної допомоги.

Про це йдеться у спільній заяві трьох країн.

"Ми рішуче виступаємо проти розширення військових операцій Ізраїлю в Газі. Рівень людських страждань у Газі є нестерпним. Заява про те, що Ізраїль дозволить доставку базової кількості продуктів харчування в Газу, є абсолютно недостатньою", — йдеться в заяві.

Лідери підкреслили, що гуманітарна ситуація в Газі погіршується, а відмова Ізраїлю у її постачанні є порушенням міжнародного гуманітарного права.

"Ми закликаємо уряд Ізраїлю припинити свої військові операції в Газі та негайно дозволити доставку гуманітарної допомоги. Це має включати взаємодію з ООН для забезпечення повернення до доставки допомоги відповідно до гуманітарних принципів", — заявили країни.

Лідери також рішуче розкритикували висловлювання деяких членів ізраїльського уряду щодо можливого переселення палестинців, заявивши, що "постійне примусове переміщення є порушенням міжнародного гуманітарного права".

Канада, Велика Британія та Франція наголосили, що завжди підтримували право Ізраїлю на захист своїх громадян "від тероризму", але "ця ескалація є абсолютно непропорційною":

"Ми не будемо стояти осторонь, поки уряд Нетаньяху вчиняє ці кричущі дії. Якщо Ізраїль не припинить відновлений військовий наступ і не скасує обмеження на гуманітарну допомогу, ми вживемо подальших конкретних заходів у відповідь".

Окремо в заяві країни також засудили політику розширення ізраїльських поселень на Західному березі річки Йордан:

"Ізраїль повинен припинити будівництво поселень, які є незаконними та підривають життєздатність палестинської держави. Ми без вагань вживатимемо подальших заходів, включаючи цілеспрямовані санкції".

У спільній заяві країни також підтвердили підтримку створення палестинської держави та закликали ХАМАС негайно звільнити решту заручників, яких вони утримують з 7 жовтня 2023 року.

Що нині відбувається у Секторі Гази

7 жовтня 2023 року угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, який він становить для країни.

15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке почало діяти 19 січня 2025 року. Угода складається із трьох послідовних етапів. У першому етапі йдеться про повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектору Гази та звільнення частини заручників. 18 березня 2025 року Сили оборони Ізраїлю та Сили безпеки Ізраїлю заявили про відновлення вогню у Секторі Гази.

17 травня Армія оборони Ізраїлю заявила про новий наступ у палестинському анклаві, щоб ліквідувати ХАМАС та звільнити заручників. Палестина повідомила про 146 загиблих. Бойові дії тривають.

Топ дня
Вибір редакції
На початок