Скільки українців підтримують проведення референдуму та обіг зброї. Дані Рейтингу

Скільки українців підтримують проведення референдуму та обіг зброї. Дані Рейтингу

Опитування
Скільки українців підтримують проведення референдуму та обіг зброї. Дані Рейтингу
Unsplash

58% громадян України, опитаних Соціологічною групою "Рейтинг", підтримують прийняття закону "Про Всеукраїнський референдум". Водночас 75% опитаних не підтримують права на володіння зброєю.

Про це йдеться у результатах соціологічного дослідження соціологічної групи "Рейтинг", опублікованих 4 лютого.

За інформацією "Рейтингу", прийняття цього закону не підтримують – 28%, не визначилися – 14%. Найбільше закон підтримують на півдні країни – 63%, найбільше не підтримують на заході – 31%.

Скільки людей підтримують прийняття законів про референдум та обіг зброї. Дані Рейтингу
Чи підтримують прийняття закону про референдум. Рейтинг

Ініціативу з надання громадянам України законодавчого права на приватне володіння вогнепальною зброєю підтримують 23%, не підтримують – 75%. Згідно з опитуванням, найбільше підтримки ініціатива отримала на півдні країни та центрі – 24%, найбільше не підтримують на сході – 76%.

Скільки людей підтримують проведення референдуму та обіг зброї. Дані Рейтингу
Підтримка ініціативи на право приватного володіння зброї. Рейтинг

Згідно з результатами опитування, 89% опитуваних людей підтримують акції протестів з вимогою зниження тарифів, 10% – проти. У "Рейтингу" зазначають, що при цьому, 36% опитаних вважають, що найбільшу відповідальність за підвищення тарифів несе Кабінет міністрів, 29% покладають відповідальність на Верховну раду, 24% – на президента. 

Скільки людей підтримують проведення референдуму та обіг зброї. Дані Рейтингу
Хто несе відповідальність за підвищення комунальних тарифів. Рейтинг

"Третина опитаних українців (30%) очікують, що 2021 рік буде кращим за попередній. Стільки ж вважають, що він буде гіршим (31%). 34% респондентів не чекають змін у новому році. З початку січня очікування стали більш песимістичними (у перші дні січня тих, хто очікував, що рік буде кращим, було 52%)", – йдеться у результатах опитування.

Ідею розпуску Парламенту та дострокові перевибори підтримують 63%, не підтримують – 30%. Відставку уряду і призначення нового Кабміну підтримують 62% опитаних, не підтримують – 29%. Ідею відставки президента та призначення дострокових виборів підтримують 50%, не підтримують 46%.

Як зазначають у Рейтингу, протягом останніх двох місяців підтримка дострокових парламентських виборів зросла з 58 до 63%, президентських – з 39 до 50%, обрання нового КМУ – з 60 до 62%.

"Результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" показали, що 73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 17% – у правильному, 10% – не визначилися", – додається у результатах дослідження. 

Довідка: опитування було проведене 2-3 лютого 2021 року серед 2000 респондентів громадян України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитування відбувалося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка опитування не більше 2,2%.

Що відомо

  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом.
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
  • За даними Київського міжнародного інституту соціології, серед політичних лідерів найбільше українці довіряють столичному меру Віталію Кличку та президенту Володимиру Зеленському.
  • Також за дослідженням КМІС, 57% громадян України не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту.

Вибір редакції

На початок