Більшість українців підтримують обслуговування державною мовою та тарифні протести – соціологи

Більшість українців підтримують обслуговування державною мовою та тарифні протести – соціологи

Опитування
Більшість українців підтримують обслуговування державною мовою та тарифні протести – соціологи Суспільне Полтава

За даними Київського міжнародного інституту соціології, переважна більшість українців підтримують обслуговування українською мовою у сфері послуг. Також з’ясувалося, що більшість респондентів висловлюють підтримку протестам через підвищення тарифів на комунальні послуги, які відбулись у січні 2021 року.

Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС.

Під час нього соціологи ставили респондентам запитання щодо того, як вони ставляться до рішення, передбаченого законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якого з 16 січня 2021 року всі підприємства сфери послуг повинні обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари українською мовою, але можуть обслуговувати іншою мовою на прохання клієнта.

За результатами проведеного дослідження з’ясувалось, що 61,7% українців підтримують чинну норму про обслуговування українською мовою. Не підтримують таке рішення 34% респондентів, ще 4,2% не визначилися зі своєю думкою.

При цьому найбільше таке рішення підтримують мешканці західних і центральних регіонів України (79,4% та 66,2% відповідно), а найменше – жителі сходу (38,8% підтримують, 55,8% не підтримують). Серед мешканців південних областей це рішення підтримують 49% респондентів, не підтримують – 46,2%.

На Донбасі нову норму підтримують 59,5% населення, проти неї висловились – 32,1% респондентів. При цьому соціологи зазначили, що на Донбас припадає лише 84 з 1205 опитаних респондентів.

Ставлення до тарифних протестів

Опитані КМІС українці також заявили, що підтримують протести, які сталися у січні 2021 року через підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

За словами соціологів, 91,1% респондентів відповіли, що скоріше або повністю їх підтримують. Не підтримують протести 6,3% опитаних, а 2,6% не змогли відповісти на запитання.

При цьому найбільше протести підтримують мешканці Донбасу та півдня України (відповідно 85,7% та 85,5%). Серед мешканців сходу протести підтримують 85,5% респондентів, заходу – 81,1%, центру – 75,2%.

Опитування проводилося із 27 січня по 1 лютого 2021 року методом особистого інтерв’ю з використанням планшетів (САРІ). У ході дослідження опитано 1205 респондентів, що мешкають у 86 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% — для показників, близьких до 50%, 2,5% — для показників, близьких до 25%, 1,9% — для показників, близьких до 12%, 1,3% — для показників, близьких до 5%.

Що відомо

  • За даними Київського міжнародного інституту соціології, серед політичних лідерів найбільше українці довіряють столичному меру Віталію Кличку та президенту Володимиру Зеленському. При цьому більшість респондентів підтримують ідею відставки уряду та проведення дострокових виборів президента та парламенту.
  • 57% громадян України, опитаних Київським міжнародним інститутом соціології, не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту.
  • 74,3% опитаних українців вважають, що справи в державі рухаються в неправильному напрямку.
  • Понад половина опитаних соцслужбою "Рейтинг" українців сподівається, що 2021 рік буде кращим за попередній і дивиться на нього з оптимізмом.
  • Станом на кінець 2020 року більшість українців почуваються щасливими попри економічні негаразди та епідемію COVID-19, однак рівень щастя є найнижчим у порівнянні з останніми роками.
  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди