На Миколаївщині у громадах відбувається реформування системи соціального захисту

На Миколаївщині у громадах відбувається реформування системи соціального захисту

На Миколаївщині у громадах відбувається реформування системи соціального захисту BeatriceBB Pixabay

У Миколаївській області буде створено Головне управління національно-соціальної сервісної служби розповіла в програмі Українського радіо Миколаїв директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва.

Реформа в системі соціального захисту населення спрямована на те, аби наблизити послуги ближче до отримувачів соціальної державної допомоги, отримувачів соціальних послуг, зробити їх більш адресними.

На Миколаївщині у громадах відбувається реформування системи соціального захистуСуспільне Миколаїв

Директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва

"Відповідно до постанови Кабміну, передбачаються утворення національно-соціальної сервісної служби, яка має працювати на загальнонаціональному рівні. Така служба працює вже з минулого року. І наразі Міністерство соціальної політики частину своїх функцій передало до національно-соціальної сервісної служби", – розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва.

На національному рівні в країні працює дві установи: Міністерство соціальної політики, яке займається саме формуванням державної політики та національно-соціальна сервісна служба, яка займається реалізацією державної соціальної політики.

До повноважень національно-соціальної сервісної служби відійшли виплата державних соціальних допомог, реалізація загально-національних програм, які стосуються захисту учасників АТО, осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, чорнобильців, захист прав дитини, контроль у сфері соціальної підтримки.

На регіональному рівнідо 1 липня мають бути створені відповідні територіальні підрозділи.

"Що стосується Миколаївської області, то це буде безпосередньо Головне управління національно-соціальної сервісної служби на території Миколаївської області. Відбудеться передача функцій. Те, що зараз ми виконуємо, як Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, частина функцій перейде до цього управління", – сказала Оксана Єльчієва.

Згідно з адміністративною реформою, в Миколаївській області створено чотири об’єднані райони: Баштанський, Миколаївський, Вознесенський, Первомайський. У Первомайського району наразі вісім територіальних громад, у Вознесенському – 13, в Баштанському – 12, в Миколаївському – 19.

На рівні районів буде відбуватися створення територіальних підрозділів національно-соціальної сервісної служби. Територіальні підрозділи планують створити протягом 2021 – 2022 років.

"Управління соціального захисту населення наразі підлягає певному реформуванню. До першого січня в нас працювало 24 управління соціального захисту населення в кожному районі, з лютого буде працювати чотири управління, до яких приєднаються ті управління, які працювали в райдержадміністраціях, які зараз реорганізовують. Буде збережена мережа отримувачів соціальної допомоги. Будуть працювати і віддалені робочі місця", – пояснила Оксана Єльчієва.

Читайте також: "На Миколаївщині почали отримувати підвищені соціальні виплати"

"Жоден вид державної соціальної допомоги не зменшився або не ліквідувався. Всі виплати державної допомоги функціонують. Всі обласні і місцеві програми залишаються в повній мірі, але це буде трошки інакше, через голів територіальних громад", – зазначила Оксана Єльчієва.

Створено програмний комплекс соціальних громад, який дає можливість оперативно відпрацьовувати призначення того чи іншого виду соціальної допомоги.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди