Перейти до основного змісту
На Житомирщині голову громади, депутата і фахівця сільради судитимуть за підозрою у привласненні 2 мільйонів гривень

На Житомирщині голову громади, депутата і фахівця сільради судитимуть за підозрою у привласненні 2 мільйонів гривень

Приміщення суду на майдані Соборному, Житомир
Приіщення суду на майдані Соборному, Житомир, 2024 рік. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Виконуючого обов’язки голови однієї з сільрад Житомирського району, а також депутатку та фахівця цієї сільради судитимуть за підозрою у привласнені майже 2 мільйонів гривень. За версією поліції, підозрювані провели закупівлю електрогенераторного обладнання для потреб громади, привласнивши гроші.

Про це Суспільному розповіла речниця поліції Житомирщини Іванна Сілецька. За її словами, вартість закупленого обладнання подекуди вдвічі перевищувала ринкову.

"Слідчі відділу поліції №1 Житомирського райуправління з'ясували, що 38-річний виконуючий обов’язки голови однієї із сільрад на власний розсуд уклав договори про купівлю обладнання за завищеними цінами. Зокрема, у листопаді 2022 року під час закупівлі генераторної установки ціна товару була заявлена на суму понад 1,7 мільйона гривень. Ця ціна майже на 500 тисяч гривень перевищувало ринкову вартість. У грудні 2022 року виконуючий обов'язки голови сільради залучив до своїх махінацій депутатку сільради, яка є директоркою товариства з обмеженою відповідальністю. Цього разу закупили 10 генераторів на 2,8 мільйона гривень. Це майже на півтора мільйона гривень більше, ніж тодішня ринкова вартість. Після отримання грошей 47-річна жінка переказала надлишок грошей на інші рахунки як сплату за різні товари", — розповіла Іванна Сілецька.

За словами речниці поліції, правоохоронці також встановили, що до участі в злочинній схемі, ймовірно, причетний один із фахівців відділу житлово-комунального господарства тієї ж сільради.

"Фахівець поставив свій підпис на документах про отримання генераторів від підприємства, яким керувала депутатка, хоча обладнання як таке надійшло до сільради лише за кілька місяців після укладання угоди. Загальна сума збитків, спричинених діями посадовців сільській раді, становить один мільйон 937 тисяч 866 гривень", — поінформувала Іванна Сілецька.

Вже колишньому виконуючому обов’язки голови сільської ради правоохоронці інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Депутатку-підприємицю підозрюють у службовій підробці та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом. Фахівця судитимуть за службове підроблення.

У разі доведення вини ексголові та депутатці сільради загрожує від 7 до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Якщо в суді доведуть винуватість фахівця, то покаранням йому може стати штраф від 34 до 68 тисяч гривень або обмеженням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на такий же строк.

Оперативний супровід у провадженні здійснювали працівники УСБУ в Житомирській області. Процесуальне керівництво – Житомирська окружна прокуратура.

Що відомо про справу голови Оліївської громади

Раніше Суспільне повідомляло, що 16 травня прокуратура Житомирщини повідомила про підозру виконувачу обов’язки голови сільської ради однієї з громад Житомирського району. 38-річного жителя Житомира підозрюють в розтраті 1,9 мільйона гривень під час закупівлі генераторів. 17 травня 2024 року Богунський районний суд Житомира обрав запобіжний захід виконуючому обов’язки голови Оліївської громади Борису Ткаченку — тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 908 тисяч гривень. Бориса Ткаченка звинувачують у розтраті майже 2 мільйонів бюджетних коштів при купівлі генераторів у 2022 році.

Станом на 20 травня виконувач обов'язки голови Оліївської громади Борис Ткаченко все ще залишався під вартою. Тоді в коментарі Суспільному прессекретарка Богунського районного суду Карина Вольська розповіла, що у п'ятницю 17 травня після завершення засідання з'явилася інформація про те, що родичі Бориса Ткаченка внесли за нього 908 тисяч гривень застави, призначеної судом. Втім, підтверджувальні документи про сплату суд станом на 20 травня не отримав. 27 травня Богунський районний суд Житомира постановив від займаної ним посади. відсторонити виконувача обов'язків голови Оліївської громади Бориса Ткаченка від займаної ним посади.

Голові Оліївської сільської ради Анатолію Мельниченку у травні 2023 року депутати сільради оголосили про недовіру та ухвалили рішення достроково припинити його повноваження. Обов'язки голови Оліївської сільради виконував Борис Ткаченко, секретар ради. Свою декларацію за 2023 рік посадовець подав 31 березня. У ній він вказав зарплату, отриману за основним місцем роботи, у розмірі 861 тисяча 252 гривні.

30 квітня Борис Ткаченко подав виправлену декларацію. Виправлення стосувалися розміру зарплати та майна, придбаного на аукціоні. Відповідно до виправленої декларації, у 2023 році Борис Ткаченко отримав 1 мільйон 861 тисячу 252 гривні. Це на понад 1 мільйон 207 тисяч гривень більше, ніж у 2022 році.

14 червня 2024 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду міста Вінниця про поновлення на посаді голови Оліївської громади Анатолія Мельниченка.

20 червня 2024 року Житомирський апеляційний суд зобов’язав Бориса Ткаченка, колишнього виконувача Оліївського сільського голови, не спілкуватися зі свідками кримінального провадження. Також суд залишив без змін рішення Богунського районного суду від 17 травня 2024 року щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу — тримання під вартою із правом внесення застави.

Підозрюваний у розтраті екссекретар сільради подав декларацію при звільненні — за понад пів року він отримав 1,3 мільйона гривень зарплати.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок