Апеляційний суд зобов'язав в.о. голови Оліївської громади Житомирщини не спілкуватися зі свідками

Апеляційний суд зобов'язав в.о. голови Оліївської громади Житомирщини не спілкуватися зі свідками

20 червня 2024 року Житомирський апеляційний суд зобов’язав Бориса Ткаченка, колишнього виконувача Оліївського сільського голови, не спілкуватися зі свідками кримінального провадження. Також суд залишив без змін рішення Богунського районного суду від 17 травня 2024 року щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу — тримання під вартою із правом внесення застави.

За словами головуючого судді Житомирського апеляційного суду Сергія Зав'язуна, суд частково задовільнив апеляційну скаргу.

"У порядку статті 194 УПК України, покласти на підозрюваного Ткаченка обов’язок не спілкуватися, щодо обставин кримінального провадження з свідками кримінального провадження, визначеними слідчим або прокурором. Решту ухвали слідчого судді, залишити без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту її озвучення, касаційному оскарженню не підлягає", — сказав суддя Зав'язун.

Апеляційний суд поклав обов'язки на в.о. голови Оліївської громади Житомирщини не спілкуватися зі свідками
Апеляційний суд у справі Бориса Ткаченка, 20 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Апеляційний суд поклав обов'язки на в.о. голови Оліївської громади Житомирщини не спілкуватися зі свідками
Апеляційний суд у справі Бориса Ткаченка, 20 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Прокурорка Надія Поліщук сказала, що Борис Ткаченко може впливати на свідків, аби уникнути кримінальної відповідальності.

"Ткаченко Борис Ігорович може впливати шляхом як погроз, так і шляхом підкупу вказаних працівників з метою зміни показів як особами, які вже надали покази у розслідуванні, так і безпосередньо тими свідками, яких ще треба допитати в межах кримінального провадження", — сказала прокурорка.

Дмитро Кузьмін, захисник Бориса Ткаченка, говорив, що заборона для підозрюваного на спілкування зі свідками є порушенням презумпції невинуватості.

"Заборона спілкуватися зі свідками обмежує право підозрюваного на ефективний захист. Більшість свідків, зазначених у клопотанні прокурора, це свідки захисту, це наші свідки. Вони стверджують, що Ткаченко не вчиняв злочин. Заборона спілкуватися зі свідками порушує принцип невинуватості. Підозрюваний вважається невинуватим, поки його вина не буде доведена у законному порядку", — сказав захисник підозрюваного.

Олександр Арапов, захисник Бориса Ткаченка, розповів, що суд першої інстанції не враховував сімейний стан підозрюваного під час визначення розміру застави.

"Це перебування на його утриманні трьох малолітніх дітей, дружини, батька та рідного брата, які є інвалідами. І призначено заставу у максимальному розмірі, визначену пунктом 3 частини 5 статті 182. Суд першої інстанції не обґрунтував, чому застосував до Ткаченка заставу у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не 80, 100, чи 150. Визначений розмір застави є непомірним, та його сплата призвела до того, що його сім'я залишилась без елементарних засобів для існування", — сказав Олександр Арапов.

За словами Бориса Ткаченка, він свою провину не визнає.

Повний текст ухвали Житомирського апеляційного суду буде оприлюднений 25 червня 2024 року.

Раніше Суспільне повідомляло, що 16 травня прокуратура Житомирщини повідомила про підозру виконуючому обов’язки голови сільської ради однієї з громад Житомирського району. 38-річного жителя Житомира підозрюють в розтраті 1,9 мільйона гривень під час закупівлі генераторів. 17 травня 2024 року Богунський районний суд Житомира обрав запобіжний захід виконуючому обов’язки голови Оліївської громади Борису Ткаченку — тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 908 тисяч гривень. Бориса Ткаченка звинувачують у розтраті майже 2 мільйонів бюджетних коштів при купівлі генераторів у 2022 році.

Станом на 20 травня виконуючий обов'язки голови Оліївської громади Борис Ткаченко все ще залишався під вартою. Тоді в коментарі Суспільному прессекретарка Богунського районного суду Карина Вольська розповіла, що у п'ятницю 17 травня після завершення засідання з'явилася інформація про те, що родичі Бориса Ткаченка внесли за нього 908 тисяч гривень застави, призначеної судом. Втім, підтверджувальні документи про сплату суд станом на 20 травня не отримав. 27 травня Богунський районний суд Житомира постановив відсторонити виконуючого обов'язки голови Оліївської громади Бориса Ткаченка від займаної ним посади.

Голові Оліївської сільської ради Анатолію Мельниченку у травні 2023 року депутати сільради оголосили про недовіру та ухвалили рішення достроково припинити його повноваження. Обов'язки голови Оліївської сільради виконував Борис Ткаченко, секретар ради. Свою декларацію за 2023 рік посадовець подав 31 березня. У ній він вказав зарплату, отриману за основним місцем роботи, у розмірі 861 тисяча 252 гривні.

30 квітня Борис Ткаченко подав виправлену декларацію. Виправлення стосувалися розміру зарплати та майна, придбаного на аукціоні. Відповідно до виправленої декларації, у 2023 році Борис Ткаченко отримав 1 мільйон 861 тисячу 252 гривні. Це на понад 1 мільйон 207 тисяч гривень більше, ніж у 2022 році.

14 червня 2024 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду міста Вінниця про поновлення на посаді голови Оліївської громади Анатолія Мельниченка.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок