Суд поновив на посаді голову Оліївської громади на Житомирщині

Суд поновив на посаді голову Оліївської громади на Житомирщині

Анатолій Мельниченко, Оліївка
голова Оліївської громади Анатолій Мельниченко. Оліївська громада, Житомирщина, 29 квітня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Сьомий апеляційний адміністративний суд міста Вінниця постановив поновити на посаді голову Оліївської громади Анатолія Мельниченка.

Про це йдеться в постанові суду, оприлюдненій в Єдиному державному реєстрі судових рішень 14 червня 2024 року.

У постанові, зокрема, сказано, що Сьомий апеляційний адміністративний суд міста Вінниця постановив скасувати рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2024 року.

Під час розгляду справи у Житомирському окружному адміністративному суді позивач просив скасувати рішення №891 "Про недовіру сільському голові", прийняте на 37 сесій VІІI скликання Оліївської сільради від 12 травня 2023 року та поновити його на посаді Оліївського сільського голови з першого робочого дня, наступного за днем його звільнення з військової служби в ЗСУ.

Житомирський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 20 лютого 2024 року відмовив позивачеві у задоволенні позову.

Суд поновив на посаді голову Оліївської громади на Житомирщині
Скрин з постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду Вінниці у справі поновлення на посаді Оліївського сільського голови. Єдиний реєстр судових рішень

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу. Апелянт вказав, що суд першої інстанції безпідставно не врахував те, що відповідач при прийнятті 37 сесією VIII скликання Олїівської сільської ради рішень про недовіру сільському голові та про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови діяв не у спосіб та не у порядку, визначеному чинним законодавством України та Регламентом Олїівської сільської ради.

Суд поновив на посаді голову Оліївської громади на Житомирщині
Скрин з постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду Вінниці у справі поновлення на посаді Оліївського сільського голови. Єдиний реєстр судових рішень

Колегія Сьомого апеляційного адміністративного суду, вказала на те, що недотримання процедури дострокового припинення повноважень голови органу місцевого самоврядування не можна віднести до формального порушення. Таке порушення, за висновком суддів, має фундаментальний характер і впливає на подальшу роботу органу місцевого самоврядування.

Дослідивши справу, суд постановив, що рішення 37 сесії VІІI скликання Оліївської сільської ради "Про недовіру сільському голові" та "Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови" є такими, що прийняті з порушенням положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Регламенту.

"Рішення були прийняті без дотримання необхідного балансу пропорційності, без врахування права позивача належним чином підготуватись до прийняття такого рішення (випрацювати обґрунтовані позицію та ймовірні заперечення), а також без належної публічності, а тому такі рішення підлягають скасуванню", — сказано в постанові суду.

Тож, суд ухвалив рішення поновити голову Оліївської сільради на посаді.

Суд поновив на посаді голову Оліївської громади на Житомирщині
Скрин з постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду Вінниці у справі поновлення на посаді Оліївського сільського голови. Єдиний реєстр судових рішень

ПОЗИЦІЯ АНАТОЛІЯ МЕЛЬНИЧЕНКА

Суспільне звернулося за коментарем до поновленого на посаді голови Оліївської сільської ради Анатолія Мельниченка, який підтвердив журналістам інформацію про своє поновлення.

"Так, дійсно, днями отримав сповіщення в "Дії" про задоволення мого позову. Для загального розуміння скажу, що це не перше подібне рішення, яке я виграв у судах, оскільки недовіру мені як Оліївському сільському голові депутати сільради висловлювали двічі. Перший раз це було у червні 2022 року після того, як я з 1 червня пішов служити в ЗСУ, у складі яких я несу службу і донині. Тоді мова йшла про оголошення мені недовіри без позбавлення повноважень голови. Я оскаржив це рішення, і суд став на мій бік. У травні 2023 року депутати Оліївської сільради вдруге прийняли рішення про оголошеня мені недовіри, цього разу вже з позбавленням повноважень голови сільради. Я вважаю ці рішення неправомірними, тому подав позов до суду. В першій інстанції суд мені відмовив у задоволенні позову, тоді я подав апеляцію і, як ви вже знаєте, виграв її", — сказав Анатолій Мельниченко.

За його словами, йдеться саме про відміну рішення сесії Оліївської сільради, оскільки на практиці рішення депутатів сільради в дію так і не вступило.

"В рішенні апеляційного суду вказано "поновити на посаді з першого дня після звільненя із ЗСУ". Чому? Бо саме таким чином це було прописано у рішенні сесії Оліївської сільради про дострокове припинення повноважень сільського голови. Там було вказано "звільнити з посади голови з першого дня після звільнення з лав ЗСУ". Саме тому ми просили суд прийняти рішення з таким же формулюванням. По факту, це рішення сесії є, але воно не було виконане на практиці, оскільки я і зараз продовжую служити в ЗСУ. Офіційно я весь цей час був увільнений від обов'язків Оліївського сільського голови у зв'язку із проходженням військової служби. Тобто мова не йде про виплату мені якихось грошей за вимушений простій, бо, по суті, я так і не був звільнений з посади голови сільради", — сказав Анатолій Мельниченко.

У відповідь на питання журналістів голова Оліївської сільради сказав, що зараз громада продовжує лишатися без керівництва.

"На жаль, так. Фактично громада лишається без керівництва. Сподіваюся, що депутати зможуть обрати компромісну кандидатуру секретаря , аби задовольняти хоча б базові потреби жителів громади. Бо зараз, наскільки мені відомо, сільрада майже не працює", — відповів Анатолій Мельниченко.

Раніше Суспільне повідомляло, що 27 травня 2024 року суд відсторонив від займаних посад секретаря Оліївської сільради Бориса Ткаченка, який виконував обов'язки голови Оліївської сільради. Прокуратура Житомирщини повідомила Борису Ткаченку про підозру в розтраті 1,9 мільйона гривень під час закупівлі генераторів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок