У Шодуарівському парку Житомира розташовані об'єкти декоративно-монументального мистецтва. П'ять мозаїчних фонтанів та абстрактне панно створили житомирські художники-монументалісти 44 роки тому.
Про це Суспільному розповів голова обласної організації Національної спілки художників України Василь Кондратюк.
За його словами, мозаїчні об'єкти створили до Олімпіади-80.
"Великі кошти були виділені на місто і саме під цей проєкт зробили ці всі об'єкти. Тоді провели і реконструкцію парку. Це великий фронт робіт: і воду потрібно було підвести, і оперативно це все зробити", — сказав Василь Кондратюк.
Сім художників-монументалістів, які створювали фонтани, були і авторами, і виконавцями робіт.
"Це все авторські речі. Автор робив і ескіз, який погоджували на художній раді, і виконував роботу в натурі. Тобто брав смальту, готував її, підбирав палітру. Ми бачимо, що палітра різнокольорова і дуже красива", — розповів Василь Кондратюк.
Секретар обласної організації Національної спілки художників України Валентин Войтенко додав, що на опорній стіні одного з будинків є абстрактне різнокольорове панно.
"Коли ми спускаємося до річки, то по ландшафту йде зниження, а по боках зроблені опорні стінки, щоб не зсувався ґрунт. Там будинки стоять. Ось ми перебуваємо біля однієї з опорних стінок, яку вирішили у свій час прикрасити і зробити на ній мозаїку. Ця мозаїка довільного формального типу, тому що на природі. Тут зображення тематичне явно не годиться. І по кольору вона дуже доповнює дерева, небо, зелень. Це ще називається візантійський стиль. За часовим вектором ця мозаїка, можна сказати, вічна", — сказав Валентин Войтенко.
Краєзнавець, історик Геннадій Махорін розповів, що відповідальним за мозаїчні об'єкти у парку був житомирський художник-монументаліст Анатолій Шахрай.
"Керував роботами, створюючи загальний образ мозаїк, Анатолій Онисимович Шахрай, 1941 року народження. Він закінчив свого часу український поліграфічний інститут імені Федорова. Член обласної організації Національної спілки художників України. Під його керівництвом працювала ціла команда художників, керамістів, які власне втілювали отой загальний образ, який створив Анатолій Онисимович. Ці мозаїки є окрасою нашого парку, але зараз вони потребують відновлення, реставрації. І я думаю, що вони повинні залишитися і для теперішнього, і для наступного поколінь наших житомирян", — зауважив Геннадій Махорін.
Раніше Суспільне розповідало про мозаїчне панно "Сузір'я космосу" на будівлі кінотеатру "Космос" у Житомирі.
Також Суспільне розповідало про історію мозаїчного панно "Українка з бандурою", розміщеного на фасаді Житомирського музичного фахового коледжу імені Віктора Косенка. Заклад побудували у 1972 році.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube