Справа Попільнянського стрілка з Житомирщини: судове засідання перенесли

Справа Попільнянського стрілка з Житомирщини: судове засідання перенесли

Суд, засідання, Попільнянський стрілок
Судове засідання перенесли. Житомир, 12 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук

12 червня о 10:00 у Богунському районному суді Житомира продовжили розгляд справи Анатолія Захаренка, якого обвинувачують у вбивстві сімох людей, що сталося в травні 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району.

Про це з зали суду повідомила кореспондентка Суспільного Марія Кравчук. За її словами, обвинувачуваний Анатолій Захаренко на суд не з'явився.

"За словами захисниці обвинуваченого Катерини Воронюк, Анатолій Захаренко не з'явився у суді через погіршення стану здоров'я та госпіталізацію. 11 червня його шпиталізували до міської лікарні №2 Житомира з гіпертонічним кризом", — повідомила Марія Кравчук.
Справа Попільнянського стрілка з Житомирщини: судове засідання перенесли
Обвинувачуваний Анатолій Захаренко на суд не з'явився. Житомир, 12 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук

Суд підтримав клопотання захисниці Захаренка Катерини Воронюк про відкладення розгляду справи.

Наступне судове засідання призначили на 20 червня на 10:30.

Справа Попільнянського стрілка з Житомирщини: судове засідання перенесли
Судове засідання перенесли. Житомир, 12 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук

Справа Попільнянського стрілка: що відомо

Вночі 22 травня 2020 року на березі ставка неподалік села Новоселиця Попільнянської громади Житомирської області було вбито 7 чоловіків. За версією слідства, чоловіків, які приїхали на відпочинок з Києва, під час раптового побутового конфлікту застрелив з мисливської рушниці місцевий орендар ставків — 58-річний Анатолій Захаренко. Серед вбитих — колишні учасники АТО, діючі нацгвардійці та волонтер. Під час стрілянини один із чоловіків втік та сповістив правоохоронців про масове вбивство.

Як стало відомо, більшість загиблих були знайомі із Захаренком і раніше неодноразово приїздили до нього на відпочинок.

На місці вбивства слідчі вилучили мисливську рушницю, зареєстровану на Анатолія Захаренка, та 5 одиниць зброї, зареєстрованої на загиблих. Захаренка суд взяв під варту і направив його на судово-психіатричну експертизу.

Станом на 2024 рік у цій справі допитали дев'ятьох свідків, далі мають допитати ще стількох же. На судах рідні вбитих чоловіків вимагали для Захаренка довічного ув'язнення. Сам він не визнає вини і стверджує, що діяв в межах самооборони.

За час розгляду справи Захаренку на суди кілька разів викликали швидку і шпиталізували його до лікарні. Підсудний заявляв про затягування справи і скаржився на упередженість суддів та погрози від єдиного потерпілого, який залишився живий. Спілкуватися та відповідати на питання родин загиблих Захаренко відмовляється.

У липні 2022 року Богунський райсуд Житомира, погодившись з рекомендаціями Європейського суду з прав людини, змінив Захаренку запобіжний захід з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

На початку 2024 року захист просив суд замінити для Захаренка нічний домашній арешт особистим зобов'язанням, втім, суд у задоволенні цього прохання відмовив.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок