Житомирські екологи підрахували суму завданих довкіллю збитків внаслідок російської атаки 8 квітня

Житомирські екологи підрахували суму завданих довкіллю збитків внаслідок російської атаки 8 квітня

"Шахеди", атака армії РФ, Звягель, збитки, довкілля, грунт, екологи
Житомирські екологи підрахували збитки довкіллю у Звягелі внаслідок атаки "шахедами" армії РФ 8 квітня. Суспільне Житомир

За підрахунками екологів, загальна сума збитків, завданих довкіллю через атаку дронами військ РФ 8 квітня по одному із промислових об'єктів Звягельської громади, що на Житомирщині, склала понад 63 мільйони гривень.

Про це 8 травня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу із посиланням на керівника відомства Євгенія Медведовського на офіційному сайті.

В інформації, зокрема, йдеться, що суму завданої шкоди фахівці екоінспекції підрахували за результатами проведених досліджень проб атмосферного повітря та грунту після пожежі, яка виникла внаслідок російської атаки.

"Цього разу ворог зруйнував промисловий об'єкт. Унаслідок забруднення атмосферного повітря збитки довкіллю склали 47 940 831 гривень, забруднення землі — 15 612 557 гривень", — сказано у повідомленні.

Загалом за більш як два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну розмір шкоди, яку завдали довкіллю Житомирщини обстріли армії РФ, становить 17,8 мільярдів гривень.

Підраховану суму збитків мають представити на розгляд міжнародних судів — для стягнення компенсацій від РФ та відповідно відновлення безпечного довкілля в Україні.

Раніше Суспільне писало, що екологи не могли відразу взяти проби ґрунту на місці влучання "шахедів", запущених армією РФ по одному з об'єктів інфраструктури Звягеля 8 квітня — через те, що на місці влучання тривало горіння та тління, і тривалий час земля була гарячою. Згодом стало відомо, що ґрунт після пожежі був забруднений нафтопродуктами та циклічними вуглеводами.

Що відомо про атаку РФ на Звягель 8 квітня

В ніч на 8 квітня 2024 року Росія атакувала Україну 24 БпЛА типу "Shahed". На Житомирщині відбулася атака на обʼєкт інфраструктури. Зранку повідомили про те, що існує пряма загроза забруднення повітря. В місті Звягель тимчасово ввели дистанційне навчання у закладах загальної середньої освіти.

8 квітня об 11:00 в ефірі "Суспільне. Студія" Звягельський міський голова Микола Боровець прокоментував ситуацію із забрудненням повітря у Звягельській громаді. За його словами, ситуація контрольована, а рішення перевести дітей Звягельської громади на дистанційне навчання через забруднене повітря 8 квітня після нічного удару російських військ — превентивне.

8 квітня фахівці Держекоінспекції Поліського регіону розповіли, що почали фіксувати збитки, зокрема, забруднення повітря та землі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок