На Житомирщині екологи не можуть взяти проби ґрунту на місці влучання "шахедів": чому та що відомо про ситуацію

На Житомирщині екологи не можуть взяти проби ґрунту на місці влучання "шахедів": чому та що відомо про ситуацію

Дим, нафтопродукти, пожежа
Дим від горіння нафтопродуктів. Суспільне Житомир

Екологи не можуть взяти проби ґрунту на місці влучання "шахедів", запущених армією РФ по одному з об'єктів інфраструктури Звягеля 8 квітня. Пов'язано це з тим, що на місці влучання продовжувалося горіння і тління.

Про це 11 квітня в етері Українського радіо Житомир журналістці Оксані Кропивницькій розповів заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Малярчук.

За його словами, наразі обрахували шкоду за забруднення повітря, проби ґрунту не зробили, бо земля ще гаряча.

"Після влучання групи "шахедів" по об’єкту інфраструктури почалася пожежа. У повітря була викинута значна кількість забруднюючих речовин. Також зазнала забруднення земельна ділянка на площі близько 900 квадратних метрів. Попередньо інспекція, відповідно до довідки ДСНС, зробила відповідний розрахунок шкоди за забруднення атмосферного повітря — це 50 мільйонів гривень. Якщо говорити за оцінку забруднення земель, то на це піде тривалий час. Для цього нам треба виїхати на об’єкт, відібрати проби. А на той момент, коли ми виїжджали, ми не могли відібрати проби, тому що ще тривало горіння, наскільки я знаю, навіть на сьогодні воно ще тліє. Земля іще гаряча і проби не можна в таких умовах відбирати", — розповів Сергій Малярчук.
На Житомирщині екологи не можуть взяти проби ґрунту на місці влучання "шахедів": чому та що відомо
Сергій Малярчук. Суспільне Житомир/Оксана Кропивницька

За попередніми даними, з його слів, відомо, що ґрунт забруднений нафтопродуктами та циклічними вуглеводами.

"Вже потім на ту концентрацію забруднюючих речовин, якими була забруднена земельна ділянка, будуть розраховані збитки. Всі ці збитки, які ми розраховуємо, ми передаємо в правоохоронні органи, які по цьому реєструють кримінальні провадження і потім за допомогою засобів міжнародного судочинства стягуватимуть з Росії завдану шкоду", — сказав Сергій Малярчук.

Влучання в об’єкт інфраструктури на Звягельщині – це вже 29 факт злочину проти екології на Житомирщині від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На сьогодні довкіллю областю Росія завдала шкоду на суму близько 15 мільярдів гривень.

Що відомо про атаку РФ на Звягель 8 квітня

В ніч на 8 квітня 2024 року Росія атакувала Україну 24 БпЛА типу "Shahed". На Житомирщині відбулася атака на обʼєкт інфраструктури. Зранку повідомили про те, що існує пряма загроза забруднення повітря. В місті Звягель тимчасово ввели дистанційне навчання у закладах загальної середньої освіти.

8 квітня об 11:00 в ефірі "Суспільне. Студія" Звягельський міський голова Микола Боровець прокоментував ситуацію із забрудненням повітря у Звягельській громаді. За його словами, ситуація контрольована, а рішення перевести дітей Звягельської громади на дистанційне навчання через забруднене повітря 8 квітня після нічного удару російських військ — превентивне.

8 квітня фахівці Держекоінспекції Поліського регіону розповіли, що почали фіксувати збитки, зокрема, забруднення повітря та землі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок