Ігор Воєвуцький і артисти хорової капели "Орея" представлять в Житомирі оновлену версію проєкту "Коло Франка"

Ігор Воєвуцький і артисти хорової капели "Орея" представлять в Житомирі оновлену версію проєкту "Коло Франка"

Ексклюзивно
Музика, творчість, вірш, кіно, спектакль, Орея, Воєвуцький, Житомир
Ігор Воєвудський та артисти хорової капели "Орея" у Житомирі представлять оновлену версію проєкту "Коло Франка". Фото надав Володимир Виговський

Музикант Ігор Воєвуцький і артисти житомирської академічної хорової капели "Орея" 12 квітня представлять в Житомирі оновлену версію музичного кіноспектаклю "Коло Франка". Що нового побачать глядачі і які подальші плани проєкту — в інтерв’ю із ведучою Українського радіо Житомир Наталкою Кулініч розповіли автор ідеї, лідер гурту "Коло Франка" Ігор Воєвуцький та заслужений артист України, вокаліст академічної хорової капели "Орея" Олександр Яремчук.

2 листопада 2023 року в Житомирі відбулася прем'єра музичного кіноспектаклю "Коло Фрáнка". На сцені були й гра акторів, і кіно, спеціально відзняте в рамках проєкту, і музиканти. В проєкті звучали пісні на вірші класиків української літератури: Івана Франка, Степана Руданського, Тараса Шевченка, Лесі Українки. За словами Ігоря Воєвуцького, такий формат обрали спеціально, адже це нове в культурі.

Ігор Воєвуцький розповів, що коли працювали над кіноспектаклем і прийшла ідея записати одну пісню із хором, то йому пропонували зробити це із хором імені Григорія Верьовки чи ансамблю Вірського із Києва. Але він каже, що хотів, щоб саме житомиряни брали участь у цьому проєкті і щоб була житомирська хорова капела "Орея".

"Ми познайомилися із Олександром Яремчуком із "Ореї" і записали одну із моїх улюблених пісень проєкту на вірш Степана Руданського "Повій вітер на вкраїну". І коли ми робили в Житомирі прем’єру в листопаді минулого року, хлопці із "Ореї" погодилися виступити на сцені разом зі мною. А після успішної прем’єри ми вирішили об’єднатися із "Ореєю". Це для мене величезна честь", — сказав Ігор Воєвуцький.

Ігор Воєвуцький і артисти хорової капели "Орея" представлять в Житомирі оновлену версію проєкту "Коло Франка"
Олександр Яремчук (ліворуч) та Ігор Воєвуцький (праворуч) в студії Українського радіо Житомир, 29 березня 2024 року. Фото надав Володимир Виговський

Олександр Яремчук розповів в інтерв’ю Суспільному, що на даний час діє ансамбль академічної хорової капели "Орея". Влітку 2023 року вони спільно з Воєвуцьким записали одну з пісень проєкту і зараз вони працюють над розширенням співпраці.

"Це будуть два твори в співпраці, які ми будемо доповнювати гармонією і в співі. І плануємо, що почнемо музичний кіноспектакль "Коло Франка" духовною музикою, щоб підвести глядача до патріотичної тематики", — сказав Олександр Яремчук.

Ігор Воєвуцький додав, що сподівається, що у майбутньому буде більше спільних творів і співпраці. Щодо інших творчих планів, пов'язаних із проєктом "Коло Франка", Ігор розповів, що нині вони подали проєкт до Міністерства молоді та спорту України, щоб зробити гастролі молодіжними центрами та вишами — заплановано побувати в 13 містах України.

"Це міста, які якимось чином пов’язані з нашими українськими класиками, на вірші яких ми написали пісні, — сказав музикант. — Сподіваюсь, що ми виграємо цей конкурс і поїдемо в квітні-травні. Стосовно закордону, то зараз ведемо перемовини щодо поїздки до Італії, куди нас запросили ще до Нового року. І вже відбулися перші перемовини із австралійською діаспорою. Адже дуже хочеться показати цей проєкт і в Австралії, звідки є герой нашого кіноспектаклю".

Також, за словами Ігоря Воєвуцького, є зацікавлені люди, меценати, і є ідея показати проєкт "Коло Франка" в центральній залі країни в Палаці Україна.

Ігор Воєвуцький і артисти хорової капели "Орея" представлять в Житомирі оновлену версію проєкту "Коло Франка"
Олександр Яремчук та Ігор Воєвуцький в студії Українського радіо Житомир із ведучою Наталкою Кулініч, Житомир, 29 березня 2024 року. Фото надав Володимир Виговський

Що відомо про музичний кіноспектакль "Коло Франка"

Музичний кіноспектакль "Коло Франка" має культурно-просвітницьку та патріотично-виховну місію. Це популяризація української культури, сказав напередодні прем'єрки проєкту в інтерв'ю Українському радіо Житомир один із авторів проєкту, житомирянин, музикант Ігор Воєвуцький.

Ідея проєкту народилася в Житомирі в співпраці із композитор Олександром Яшиним. У нас органічно виникло бажання популяризувати українську літературу, культуру і ми вважали, що це наша місія, розповів Ігор Воєвуцький в іншому інтерв’ю Суспільному. Він говорив не лише про історію проєкту, а й про його вплив на свідомість людей та про ставлення до участі артистів у політичному житті.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок