У Запорізькій області через складну ситуацію в об’єднаній енергосистемі продовжують діяти графіки погодинних знеструмлень. У цей час у місті на деяких перехрестях не працюють світлофори. Частину з них заживлюють від генераторів. Інша ж — може не працювати через технічну несправність.
За словами головного інженера "Запоріжміськсвітла" Сергія Ращепкіна, наразі визначено 23 першочергових світлофорних об'єкти, які повинні працювати цілодобово:
"По цим об'єктам ми виконали прокладання другої лінії електроживлення, але через те, що різне ТП (трансформаторна підстанція — ред.) “Запоріжжяобленерго” вмикають одну і ту саму чергу, тому ми вимушені на деяких об'єктах встановлювати генератори. В нас два проблемних перехрестя — це Соборний — Українська та Соборний — Металургів. На цих двох об'єктах ми ставимо генератори".
Нині ж на придбання пального для цих двох генераторів витрачають близько 30 тисяч гривень на місяць — каже Сергій Ращепкін:
"По цим 23 об'єктам у місті планується встановити інвертори з акумуляторами, які допоможуть нам налагодити живлення цих світлофорних об'єктів в незалежності від черги відключення трансформаторних підстанцій. Ці кошти планують виділити з місцевого бюджету. Це близько 7 мільйонів гривень".
На непрацюючі світлофори та відсутність регулювальників скаржаться містяни. Зокрема, водій Олександр Денисенко каже: найскладніша ситуація на дорогах в години пік:
"Дуже важко їхати, особливо у час-пік. Не працюють світлофори на складних перехрестях. Не завжди, але іноді зустрічаються патрульні, які регулюють рух. Але замало".
За червень у Запорізькій області сталося майже 400 ДТП, каже начальник відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції області Артем Фурманов. За його словами, аби уникнути аварій під час вимкнень світлофорів, регулювальники працюють на 14 небезпечних перехрестях:
"Якщо в нас один світлофорний об'єкт вимикається, там працює генератор, а в цей час в іншому місці вимикається світлофор, то в нас вже наближені наряди патрульної поліції, вони будуть регулювати дорожній рух, поки не привезуть та не встановлять генератор".
Що відомо про відключення світла з травня 2024
Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України Укренерго вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.
З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.
В Україні з 8 червня в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.
Радник прем'єр-міністра, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко зазначав, що зменшення обсягів відключень електрики прогнозують наприкінці липня. Тоді очікують на вихід із ремонтів генерувального обладнання.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber