На Вінниччині житлову субсидію отримують більше 186 тисяч домогосподарств. Загальна сума нарахованих субсидій, які виплачені мешканцям Вінницької області за 2020 рік склала більше 1,3 млрд грн.
Про це під час брифінгу 25 січня повідомила перша заступниця голови Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна.
Вінничани, які раніше не отримували субсидію, можуть звернутись за оформленням субсидії, не чекаючи завершення опалювального періоду.
За словами першої заступниці голови Вінницької облдержадміністрації Наталї Заболотної, є три варіанти оформлення субсидії.
- Особисто звернутись до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу а також органу соціального захисту населення у містах обласного значення;
- Дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/);
- Заповнити заяву і декларацію і відправити її поштою до органу соціального захисту населення.
Розмір субсидії для кожного домогосподарства визначається індивідуально за єдиною формою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.
«Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості – чим менші доходи домогосподарства, тим менший відсоток плати за житлово-комунальні послуги і більший розмір субсидії», – зазначає Наталя Заболотна.
Нагадаємо, у грудні 2020 року Урядом було прийнято кілька рішень щодо спрощення порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема:
- надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того житлова субсидія їм могла призначатися лише за рішенням комісії);
- при встановленні права осіб на отримання житлової субсидії урахування перевищення граничної величини відбуватиметься не за показниками опалюваної площі житлового приміщення, а його загальної площі, ‒ це дасть змогу автоматизувати процес отримання даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оскільки в базах даних державних органів влади немає інформації про розміри опалюваної площі приміщень;
- розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ, «Ощадбанк» та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів.
Також спрощено оформлення субсидій для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину.
Також було врегульовано питання призначення житлових субсидій в частині спрощення оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину.
«Якщо людина втратила роботу у зв’язку із запровадженням карантину і стала на облік в центрі зайнятості, раніше такій особі рахувалась її заробітна плата. На сьогодні для такої особи не враховується її заробітна плата за її попереднім місцем роботи, а для обрахунку субсидії береться лише розмір державної допомоги по безробіттю. Також з березня 2020 року діє норма щодо автоматичного перепризначення субсидій на наступні періоди без звернення громадян», – розповіла Наталя Заболотна.
Читайте також: До чого призведе встановлення граничної ціни на газ. Думка експерта
Що відомо
- Кабінет міністрів України опублікував постанову про встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубометр.
- Кабінет міністрів 18 січня ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
- Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
- У компанії "Нафтогаз" наголосили, що ціна 6,99 гривні за кубометр природного газу діятиме для нових споживачів у межах тарифного плану "місячний". Для клієнтів, які оформили тарифний план "Річний", вартість газу не зміниться і складе 4,73, 5,24 та 6,45 гривні за кубометр відповідно до умов договорів.
- 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
- Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.