У Вінниці провели другу успішну трансплантацію серця

У Вінниці провели другу успішну трансплантацію серця

У Вінниці провели другу успішну трансплантацію серця
. Фото: Сергій Борзов, Facebook

У Вінниці 20 лютого провели другу успішну операцію з пересадки серця. Виконали її вінницькі медики з колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова на базі обласної лікарні ім. М.І.Пирогова.

Про це Суспільному у телефонній розмові розповів заступник директора з організації хірургічної допомоги обласної клінічної лікарні імені Миколи Пирогова Ярослав Хребтій.

Загалом на базі обласної клінічної виконали 20 трансплантацій органів від померлих донорів. З них чотири — у 2024 році.

Що відомо про першу пересадку серця у Вінниці

Першу пересадку серця у Вінниці зробили у квітні 2023. З власних джерел Суспільному стало відомо про те, що донором був 52-річний чоловік, який загинув від інсульту, його родина дала дозвіл на донацію. Отримав серце 47-річний киянин Сергій. Суспільному чоловік розповів, що у 2016-му йому замінили аортальний клапан, діагностували кардіоміопатію.

За рік до трансплантації — постали дефібрилятор, проте краще не ставало. Сергій страждав на задуху, мав тиск 90 на 60. Коли фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова запропонували операцію із пересадки серця — погодився, каже, майже без роздумів.

На початок