Депутати заспівали угорський гімн під час присяги на Закарпатті: СБУ почала перевірку

Депутати заспівали угорський гімн під час присяги на Закарпатті: СБУ почала перевірку

Депутати заспівали угорський гімн під час присяги на Закарпатті: СБУ почала перевірку
. Суспільне Закарпаття

СБУ почала розслідувати справу щодо голови Сюртівської ОТГ та новообраних депутатів, які 21 листопада на першому засіданні заспівали угорський гімн. Про це нині сказала речниця обласного управління Служби Безпеки Ванда Мільо. Очільник громади Арпад Пушкар назвав це провокацією.

На відео, яке оприлюднили в мережі Facebook, депутати Сюртівської ОТГ на Закарпатті разом із головою громади під час складання присяги співають гімн Угорщини. Справою почали займатися працівники СБУ, каже речниця обласного управління Ванда Мільо.

За її словами, отримані Службою Безпеки України матеріали щодо цієї події наразі ретельно перевіряються: "За результатами перевірки вживатимуться відповідні заходи реагування".

Журналісти Суспільного поїхали до Сюрте, де проживають, за словами очільника ОТГ, майже 70% етнічних угорців. На час зйомки матеріалу голови громади Арпада Пушкара а депутатів у сільраді не було, однак телефоном розповів, що угорський гімн пролунав після присяги та українського гімну:

Депутати заспівали угорський гімн під час присяги на Закарпатті: СБУ почала перевірку
Суспільне Закарпаття

"Із 22-х депетутів 17 — це угорці, — пояснив Арпад Пушкар. — Були в мене працівники СБУ, питали, як було. Це провокація. То наші опоненти не можуть погодитися з результатами виборів, які є. У нас є інші питання, якими можна було займатися, а не з цього такий цирк робити".

Жителі Сюрте про виконання угорського гімну на першому засіданні ради ОТГ кажуть: таке стається не вперше, проблеми в цьому не вбачають: "Мені все одно, — сказав Норберт Пастор. — Я думаю, що можуть хоч румунський гімн співати. Мені буде все одно. Якщо тут проживають більше угорців, то значить, що нехай співають. Якщо би було українців, то я думаю, вони так само співали би й український".

"Ну я знаю… вже забув, який це раз поспіль, — сказав Берталон Антал. — Що український, що угорський гімни — обидва треба співати. Й обидва треба знати. І по-нашому, і по-угорськи мав можливість навчитися. Скільки мов ти знаєш — стільки разів ти людина, хіба ні?"

Угорський гімн у селах, де проживають етнічні угорці, виконують не вперше, також каже політолог Іван Стряпко. Вважає: на це звернули увагу тепер через обшуки, які були 30 листопада у благодійних фондах, якими керує голова "КМКС" Партії угорців України" Василь Брензович. Правоохоронці вилучили матеріали, які популяризують створення на Закарпатті етнічної автономії. Дізнатися думку Василя Брензович кореспондентці Суспільного не вдалося — він був поза зоною досяжності.

"Якби не було цих обшуків, меседжів щодо законності їх проведення, — сказав Іван Стряпко, — то менше би виникало й питань із виконанням гімну. Звичайно, треба розуміти, що це питання актуальне, бо ми вже маємо приклади, коли часткова втрата Україною свого суверенітету над певними територіями призвела до того, що ці території від нас були відібрані".

За словами політолога, потрібно на законодавчому рівні врегулювати, чи можна виконувати гімн іншої країни в державних органах влади України.

А щодо обшуків у помешканні лідера "КМКС", а також у центральному офісі організації в Ужгороді та інших установах, керівник Закарпатської організації "Партії угорців України" Йосип Борто назвав це втручанням з боку представників СБУ.

Читайте також: МЗС Угорщини розкритикувало обшуки СБУ на Закарпатті
На початок