Офіс генпрокурора закрив кримінальну справу проти лідерки Руху підтримки закарпатських військових Галини Ярцевої

Офіс генпрокурора закрив кримінальну справу проти лідерки Руху підтримки закарпатських військових Галини Ярцевої

Офіс генпрокурора закрив кримінальну справу проти лідерки Руху підтримки закарпатських військових Галини Ярцевої
. Галина Ярцева/Facebook

Офіс генерального прокурора України закрив кримінальну справу проти очільниці Руху підтримки закарпатських військових Галини Ярцевої.

Про це у коментарі Суспільному розповіла Галина Ярцева.

"Наступним кроком буде те, що суд, за своїми юридичними процедурами, повинен зняти арешт з майна, оскільки воно все під арештом. Почати процедуру зі зняття арешту з майна нам обіцяли вже у цей четвер, 15 лютого. Тобто мають закрити так звану фактову частину справи. З мене зняли всі обвинувачення, й тепер мають закрити справу тут на місці. Проте я не думаю що це будуть якісь судові засідання", — повідомила волонтерка.

За словами лідерки Руху підтримки закарпатських військових, справу офіційно закрили ще в кінці грудня 2023 року. 13 лютого в Закарпатській обласній прокуратурі Галині Ярцевій передали постанову про закриття справи.

Що відомо

  • З 25-го до 26 травня 2022 року в офісі Руху підтримки закарпатських військових правоохоронці проводили обшуки, під час яких вилучили сформовані для військових замовлення.
  • 26 травня 2022 року у Закарпатській обласній прокуратурі повідомили, що причиною обшуків у волонтерському штабі назвали можливий незаконний продаж гуманітарної допомоги. Правоохоронці розпочали провадження за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги в період дії воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).
  • На пресконференції 27 травня 2022 року в Ужгороді волонтерка Руху Галина Ярцева заявила про незаконність обшуків в ужгородському офісі та назвала кримінальну справу замовною. Вона розповіла, що Рух підтримки закарпатських військових не торгує гуманітарною допомогою і не отримує прибутків від своєї діяльності.
  • 3 червня 2022 року очільниці волонтерського Руху підтримки закарпатських військових Галині Ярцевій вручили повідомлення про підозру. За словами речниці СБУ в Закарпатській області Ванди Мільо, керівницю волонтерської організації підозрюють у продажі гуманітарної допомоги, у тому числі й військового спорядження, яке безкоштовно надходило від меценатів, волонтерів або іноземних структур.
  • Рух підтримки закарпатських військових виник у травні 2014 року, після вторгнення Росії в Україну. Волонтери Руху організовують тематичні заходи, на яких збирають кошти для підтримки закарпатських військових із різних військових формувань.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок