Лідерці Руху підтримки закарпатських військових вручили повідомлення про підозру. Що каже волонтерка та СБУ

Лідерці Руху підтримки закарпатських військових вручили повідомлення про підозру. Що каже волонтерка та СБУ

Доповнено
Лідерці Руху підтримки закарпатських військових вручили повідомлення про підозру. Що каже волонтерка та СБУ
. Фото з Facebook: Галина Ярцева

Очільниці волонтерського Руху підтримки закарпатських військових Галині Ярцевій вручили повідомлення про підозру. Про це волонтерка телефоном розповіла кореспонденту Суспільного. Сталося це вдень 3 червня.

Що каже лідерка волонтерського руху

За словами волонтерки підозру їй вручили працівники поліції. На місці події були присутні і працівники СБУ. Галина Ярцева повідомила, що зміст документа вона не може оголошувати, оскільки підписала відповідний протокол.

Повідомлення про інцидент опублікували також на сторінці Руху, зазначивши, що у звинуваченні поліцейських йдеться про начебто "продаж гуманітарної допомоги з метою збагачення".

"Ми зібрались їхати в Іршаву захищати своє майно у суді, але нас наздогнали і Галину Ярцеву оточили 10 працівників СБУ та поліції. Якщо коротко — вручили підозру. Звинувачення те, що і в протоколі обшуку — продаж гуманітарної допомоги з метою збагачення. Перед тим такі саме "маски-шоу" були у квартирах волонтерів", — йдеться у дописі Руху підтримки закарпатських військових.

Що кажуть у СБУ Закарпаття

За словами речниці СБУ в Закарпатській області Ванди Мільо, керівницю волонтерської організації підозрюють у продажі гуманітарної допомоги, у тому числі й військового спорядження, яке безкоштовно надходило від меценатів, волонтерів або іноземних структур.

"Волонтерка маскувала продаж під виглядом "благодійного внеску": пропонувала громадянам придбати спорядження за "спеціальною ціною" — 50% від повної вартості. Волонтерка давала підписувати відповідні акти, у яких зазначалося, що це благодійний внесок. За попередніми даними, з лютого 2022 року саме на ці рахунки було переведено понад 3 млн гривень. Слідство має обґрунтовані підстави вважати, що ці гроші фігурантка зберігала для себе", — розповіла Ванда Мільо.

За її словами, маючи таку суму на рахунках, волонтерка продовжувала поширювати інформацію про те, що коштів не вистачає й необхідний терміновий збір на потреби ЗСУ. "Наразі вже зібрано достатньо доказів, які підтверджують, що у такий спосіб було виведено майже 600 тисяч гривень, які надійшли як благодійні пожертви", — додала речниця СБУ.

Станом на 12-у годину 3 червня волонтерка виїхала на суд щодо арешту майна.

Наразі волонтерку підозрюють у продажі гуманітарної допомоги та військового спорядження. Їй загрожує до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Що відомо:

  • З 25-го до 26 травня у офісі Руху підтримки закарпатських військових правоохоронці проводили обшуки, під час яких вилучили сформовані для військових замовлення;
  • 26 травня у Закарпатській обласній прокуратурі повідомили, що причиною обшуків у волонтерському штабі назвали можливий незаконний продаж гуманітарної допомоги. Та розпочали провадження за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги в період дії воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).
  • На пресконференції 27 травня в Ужгороді волонтерка Руху Галина Ярцева заявила про незаконність обшуків в ужгородському офісі та назвала кримінальну справу замовною. Вона розповіла, що Рух підтримки закарпатських військових не торгує гуманітарною допомогою і не отримує прибутків від своєї діяльності.
  • Рух підтримки закарпатських військових виник у травні 2014 року, після вторгнення Росії в Україну. Волонтери Руху організовують тематичні заходи, на яких збирають кошти для підтримки закарпатських військових із різних військових формувань.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок