Голову Закарпатської облради Петрова відправили у відставку. Він звернувся в прокуратуру

Голову Закарпатської облради Петрова відправили у відставку. Він звернувся в прокуратуру

Доповнено
Голову Закарпатської облради Петрова відправили у відставку. Він звернувся в прокуратуру
. Фото: Олексій Петров / Facebook

Голову Закарпатської обласної ради Олексія Петрова від "Слуг Народу" відправили у відставку шляхом таємного голосування. За це рішення 28 жовтня на сесії ради проголосували 35 депутатів з 36 зареєстрованих. Про це повідомив кореспондент Суспільного з місця події. У засіданні не брали участь представники політичних сил "Слуга народу", "КМКС — Партія угорців України" та "За майбутнє".

За словами Олексія Петрова, "те, що відбулося в сесійній залі — незаконно". Про це він повідомив на брифінгу в Закарпатській облраді. "Я працюю далі (на посаді голови облради, — ред.). А правоохоронні органи нехай дають правову кваліфікацію справи. Ця сесія не правочинна. Я звернувся до прокуратури й поліції для з’ясування всіх обставин", — розповів Олексій Петров.

Голова Олексій Петров засідання сесії переніс, у залі його не було. Він назвав основну причину перенесення сесії — питання про бюджет та реформування комунальних підприємств обласної ради (медзакладів, дитячої бібліотеки), які потребували доопрацювання. "Напевно, це й стало основною причиною щодо розходження в думках політичної партії "Слуга Народу" з іншими. Оскільки до нас зверталися лікарі, працівники культури, освітяни, громадські організації та профспілки на погоджувальній раді ми прийняли рішення перенести розгляд питання оптимізації комунальних закладів, створити комісії, запросити експертів, вивчити усі думки щодо цього питання", — розповів Петров.

За його словами, питання щодо оптимізації підприємств ініціював на минулій сесії депутат від фракції "Рідне Закарпаття" Володимир Чубірко, який подав депутатський запит з проханням створити групу. "Він наголошував, що штати цих закладів роздуті, що керівники отримують великі зарплати, а інші працівники — мізер".

"Ми прийняли рішення про перенесення сесії на 25 листопада, щоб мати час вивчити питання необхідності такої оптимізації. Заява про вчинення злочину передана в правоохоронні органи, я буду свідком у цій справі. Відповідно до регламенту і закону, я переніс сесію, і те, що відбулося в залі, незаконно, кажу, як юрист", — розповів Олексій Петров.

Що відомо:

  • Сесія облради розпочалася із запізненням на майже пів години. Голови Олексія Петрова у залі не було. Рішенням більшості депутатів облради на сесії головуючим обрали депутата від партії "Рідне Закарпаття "Володимира Чубірка.
  • Олексія Петрова обрали головою Закарпатської облради 7 грудня 2020-го року. З квітня до грудня 2020-го року Петров перебував на посаді голови Закарпатської ОДА. З 2017 до 2019 він очолював департамент контррозвідки СБУ, був начальником управління СБУ в Кіровоградській області.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок