Підсніжники, підліски, шафран і сон-трава, – на Тернопільщині з’явилися первоцвіти. Фото весняних квітів публікують на сторінках заповідників області у соцмережах.
У природному заповіднику "Медобори" зацвів шафран Гейфеля Crocus heuffelianus, про це повідомляють на фейсбук-сторінці природоохоронної території.
"Інтенсивна зміна умов зростання, зривання та викопування призвели до того, що багато шафранових знаходяться на межі зникнення. В Україні зростає 9 видів цього роду. На території природного заповідника "Медобори" росте шафран Гейфеля – зникаюча, надзвичайно декоративна ранньовесняна рослина, яка занесена на сторінки Червоної книги України", – йдеться у дописі.
Фіолетові квіти шафрану мають форму невеликих келихів з жовтогарячими пиляками та яскравими оранжевими приймочками.
"Рослина є "квiткою мiсяця", оскiльки чим бiльше мiсячних днiв, тим швидше шафран розвивається. Вид світлолюбний, морозостійкий. В заповіднику зростають одиничні екземпляри шафрану Гейфеля, які тут знаходяться на межі ареалу", – написали на фейсбук-сторінці "Медоборів".

На Кременеччині почав цвісти сон великий Pulsatilla grandis. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Національного природного парку "Кременецькі гори".

Крім цього в лісах Кременеччини почали цвісти підсніжники та підліски.

В Україні ростуть три види підсніжників: ельвеза — на півдні, складчастий — у Криму та білосніжний — у західних областях. Усі вони занесені до Червоної книги України. Чому ці першоцвіти опинилися під загрозою зникнення, читайте за посиланням.

Нагадаємо, збирання та продаж первоцвітів караються законом, адже багато видів перебувають на межі зникнення. Серед них, зокрема, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава та інші.
Як повідомили на фейсбук-сторінці Державної екологічної інспекції України, за незаконне придбання, збут та розповсюдження об'єктів рослинного світу передбачено штраф від 510 до 1 700 гривень.
"За ті самі дії, вчинені щодо рослин, що зростають у межах природно-заповідного фонду, занесені до Червоної книги України або охороняються міжнародними договорами, штраф становить від 1 700 до 3 655 гривень. За незаконне збирання рослин у межах природно-заповідного фонду передбачено штраф для громадян від 153 до 408 гривень з конфіскацією засобів правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів. За знищення рослин, занесених до Червоної книги України, передбачено штраф для громадян від 340 до 510 гривень із подальшою їх конфіскацією", – йдеться у повідомленні Держекоінспекції.