У Тернопільській загальноосвітній школі №19 відкрили "Безпечний простір". Це кабінет, поділений на чотири секції. А саме, психологічної допомоги, медичної допомоги, протипожежних заходів та правил дорожнього руху.
Про це розповіла Суспільному директорка департаменту освіти й науки Тернопільської ОВА Ольга Хома.

За її словами, на Тернопільщині відкрили понад 230 таких класів. Їх облаштовують за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та Міністерства освіти і науки. Це пілотний проєкт "Безпечне середовище".

"Цей безпековий проєкт означає, що заклади освіти, які подали заявки першочергово, матимуть можливість на забезпечення протипожежною сигналізацією. Цьогоріч виділили 20 мільйонів гривень для Тернопільської області для закладів освіти, які погодились брати участь у цьому проєкті.
Доволі велика кількість закладів освіти сформувала такі класи. В них більше навчають дітей початкової школи, хоч середня і старша школа також можуть проводити там заняття. На кабінети гроші не виділяли, це кошти місцевих органів влади. Або сам заклад знайшов спонсорську допомогу", — сказала Ольга Хома.

Для школярів 4 класу в 19 школі в такому класі вже провели урок безпеки. Головний інспектор Тернопільського районного управління ДСНС Андрій Богуцький розповів, як поводитись під час пожежі та що робити, коли знайшли вибухонебезпечні предмети.

"Під час висвітлення таких тем діти дуже активні, вони цю інформацію сприймають якісно, безпека для них є важливим аспектом", — зазначив Андрій Богуцький.

"Якщо у якійсь кімнаті є вогонь, нам варто знайти хустку і швидко намочити її. Падати на підлогу, також шукати двері, де ручка холодна. Треба швидко зайти в ту кімнату, знайти вогнегасник, подзвонити пожежникам", — говорить учениця 4 класу Марта Дуб.

Директорка школи Лідія Бачинська каже, на облаштування простору тернопільське міське управління освіти виділило 95 тисяч гривень.

"Сюди входили вітрини, інтерактивне обладнання і все, що вимагають відповідно до рекомендацій наказу. Цей простір надає можливість працювати з дітками з особливими освітніми потребами, адже є локація психологічного розвантаження, інтерактивні моделі.
Ми складали повний кошторис відповідно до рекомендацій, отримали цінову пропозицію від постачальників, обґрунтовано її аналізували. Далі це обгрунтування подали в управління освіти і науки Тернопільської міської ради", — розповіла Лідія Бачинська.