У Тернополі для переселенців та жителів міста організували навчання з ораторської майстерності.
Про це Суспільному розповіла координаторка центру "FutUkraine Centre Ternopi" Леся Голик.
За її словами, центр "FutUkraine Centre Ternopil" відкрили в липні цього року. Це вже друга група людей, яку вони набирають.
"Для кожної професії, особливо, коли люди працюють із людьми, важливе вміння говорити. Тому один із перших курсів, які ми започаткували, це був курс ораторського мистецтва разом із Світланою Наконечною", — говорить Леся Голик.
Курс проводить експертка з ораторської майстерності Світлана Наконечна.
В її групі є 15 людей від 30 до 60 років. Програма розрахована на три місяці, заняття відбуваються два рази на тиждень.
"Ми працюємо базовими блоками. Це робота з формування думки, щоб у людини не виникало паразитів мовлення "е", "и". Щоб вона вміла структуровано побудувати це у своїй голові і передати. Наступний блок — невербальна комунікація. Наше тіло, жести, руки, ноги, щоб уміти собою керувати і впізнавати невербальну комунікацію свого співрозмовника. Є блок, де є зйомка себе на відео. Також є робота з голосом", — розповіла Світлана Наконечна.
Підвищити свої комунікаційні навички прийшла нутриціолог Олена Саєнко. На початку повномасштабної війни жінка переїхала до Тернополя з Харкова.
"По-перше, навчилась контролювати жести. Це, як з’ясовується, дуже важливо. По-друге, був цікавий формат, як вибудовується структура виступу, наскільки важливий вступ, завершення, як залучати аудиторію", — сказала Олена Саєнко.
Переселенка з Дніпра Юлія Бикова заняття з ораторського мистецтва проходить для саморозвитку.
"На початку курсу Світлана давала цікаві теми з жестів, ми ілюстрували кожне своє слово, описували його невербально. Вона давала також вправи на дикцію, артикуляцію, вправи для язика, для щік та губ", — зазначила Юлія Бикова.