На Тернопільщині за кошти європейських донорів відкрили прихисток для переселенців

На Тернопільщині за кошти європейських донорів відкрили прихисток для переселенців

На Тернопільщині відкрили прихисток для переселенців. Раніше у цій будівлі була поліклініка.

Про це Суспільному розповіла співвласниця фонду "Move Ukraine" Патриція Шморгун-Гаврилишина.

Олена Мальковець разом із донькою Златою у Коропці проживають вже два роки. Приїхали із Краматорська, чоловік Олени перебуває на фронті із 2015 року. Тепер сім’я житиме в новому прихистку для переселенців.

"Ми виїжджали з моєю подругою. Чоловік був на війні, в Житомирській області, тому він не міг нас вивезти. Нам було дуже складно з дитиною виїжджати, такі були бентежні моменти, тяжко згадувати. Окрім речей ми із собою нічого не привезли, тільки наші речі з малою. Ми їхали не своєю машиною з друзями. Нам сказали, дві валізи і більше нічого не брати".

Олена та Злата, прихисток для переселенців, Коропець
Олена та Злата. Суспільне Тернопіль

Заступниця голови громади Світлана Дрозд каже, що раніше у будівлі була поліклініка.

"Тут є шість кімнат для різних сімей, усі сім’ї у нас із дітьми. Є кімната для матері, яка одна з дитиною, є двоповерхове ліжко. Кімната простора, є шафа. Один із санвузлів, це душові кабіни їх є три, раковини, пральні машин, очікується також сушильна машина".

Прихисток для переселенців, Коропець, ВПО
Прихисток для переселенців. Суспільне Тернопіль

Співзасновниця благодійної організації "MoveUkraine" Патриція Шморгун-Гаврилишин говорить, що на ремонт будинку виділили понад 12 мільйонів гривень. Профінансував будівельні роботи донор зі Швейцарії, тому прихисток назвали на його честь — "Дім Лундіна".

"Лундін — це один із донорів Швейцарії, який підтримує нас з початку, коли ми відкрились, він був наш перший донор. Він досі багато проєктів підтримує. Рік до того, ми подивились на проєкт, це була дуже стара амбулаторія, яка роками пустувала. Почали працювати із мером, дізнавались скільки тут є ВПО, бо ми ремонтуємо, чи будуємо житло для переселенців. Ми маємо знати, яка економічна ситуація села, можливість роботи та інфраструктури, щоб була лікарня, школа для дітей".

Патриція Шморгун-Гаврилишин, прихисток для переселенців, Коропець
Патриція Шморгун-Гаврилишин. Суспільне Тернопіль

За словами медіакоординатора благодійного фонду Петра Гаврилишина, донорами у проєкті "MoveUkraine" є Швеція, Швейцарія та США.

"Уже є реалізовані проєкти у Дрогобичі, Калуші, Стрию, Івано-Франківську, Полтаві та Харкові. На Тернопільщині це перший завершений проєкт, планується допомога з ремонтом та обладнанням для реабілітації поранених, яку будемо проводити на базі обласної клінічної лікарні".

Медіакоординатор благодійного фонду Петро Гаврилишин, Коропець, прихисток для ВПО
Петро Гаврилишин. Суспільне Тернопіль

У будинку проживатимуть 22 переселенців, каже голова Коропецької громади Микола Тимків. За його словами, за програмою "Прихисток" переселенці житимуть безкоштовно, також держава компенсуватиме громаді вартість комунальних послуг. Загалом у громаді мешкає до двох сотень переселенців.

На початок