Перейти до основного змісту
У Тернополі написали Радіодиктант національної єдності

У Тернополі написали Радіодиктант національної єдності

У Тернополі до Дня української писемності та мови написали 25 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного.

Радіодиктант у Тернополі писали бійці, які перебувають на лікуванні і реабілітації після поранень.

Один з військових, які писали диктант, Богдан Борисович розповів, що отримав поранення під Курськом. До цього чоловік на фронті воював півроку. За його словами, Радіодиктант писав вперше:

"Сто відсотків, будуть помилки. Бо коли вчився, то такого не було, щоб я диктант без помилки написав. Мусили бути дві-три помилки навіть у школі".

У Тернополі написали Радіодиктант національної єдності
Богдан Борисович. Суспільне Тернопіль

До написання приєднався житель Тернопільщини Іван Ковальчук.

"Очікую, що будуть позитивні емоції від цього Радіодиктанту. Може щось нове дізнаюся для себе", — сказав хлопець.

У Тернополі написали Радіодиктант національної єдності
Іван Ковальчук. Суспільне Тернопіль

У 2024 році авторкою Радіодиктанту національної єдності стала Оксана Забужко, українська письменниця та есеїстка. Текст матиме назву "Магія голосу".

Радіодиктант почали попри оголошену повітряну тривогу. Читав текст письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Він мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення.

Радіодиктант національної єдності писали семеро пацієнтів одного з лікувальних закладів Тернополя, а також працівники, розповів завідувач нейрореабілітаційного відділення Петро Скобляк:

"У нас лікуються пацієнти з найважчими травмами. Це пацієнти після неврологічних захворювань, такі, як травми головного мозку, травми спинного мозку та люди після різних периферичних ушкоджень. Сьогоднішній день для нас є особливим, як і для всієї України. Ми вперше беремо участь у Всеукраїнському диктанті".

Радіодиктант національної єдності у тернополі, 2024
Петро Скобляк. Суспільне Тернопіль

Цьогорічний Радіодиктант був двадцять п'ятим та припав на сторіччя від дня заснування Українського радіо, розповіла випускова редакторка групи радіо Наталія Андрушко-Колтун:

"Буквально за кілька тижнів виповниться сто років Українську радіо. Тернопільська редакція, звісно, трохи молодша. Ми запрацювали у 1940 році. І, до речі, диктант присвячений також сторіччю. Він називається "Магія голосу". Спеціально Оксана Забужко писала його до сторіччя Українського радіо. Ми сьогодні маємо за честь писати в такому товаристві".

У Тернополі написали Радіодиктант національної єдності
Наталія Андрушко-Колтун. Суспільне Тернопіль

До написання диктанту в Тернополі долучився актор, народний артист України Богдан Бенюк.

"Я є в Тернополі, бо сьогодні ввечері маю виставу. Але те, що відбувається в нас в Україні — радіодиктант, який об’єднує українців всього світу. Обов’язково в ньому треба брати участь, де б ти не був", — сказав артист.

У Тернополі написали Радіодиктант національної єдності
Богдан Бенюк. Суспільне Тернопіль

Радіодиктант писав і колектив Суспільне Тернопіль, розповіла тимчасова виконувачка обов’язків головного редактора Соломія Струс:

"Кожного року підбираємо для себе локацію, де найцікавіше це висвітлити. І обдумуючи ситуацію, зрозуміли, що ця локація ідеально підходить. Це реабілітація бійців. І ми повинні розуміти, що ця чудова акція єднання можлива якраз завдяки їм. Ми можемо писати цей Радіодиктант українською мовою, в безпечних умовах. І ми хотіли їх також долучити до цього, можливо трохи розважити".

У Тернополі написали Радіодиктант національної єдності
Соломія Струс. Суспільне Тернопіль

Пряма трансляція також доступна на таких ресурсах:

Куди надсилати свій текст Радіодиктанту — читайте тут.

Топ дня

Вибір редакції

На початок