Перейти до основного змісту
"Бишківська звитяга": на Тернопільщині відбувся фестиваль до 82-ої річниці створення УПА

"Бишківська звитяга": на Тернопільщині відбувся фестиваль до 82-ої річниці створення УПА

 УПА, Бишківська звитяга
Фестиваль "Бишківська звитяга". 29 вересня, 2024. ТОМЦНТ

У Бишках Козівської громади на Тернопільщині відбувся фестиваль авторської військово-патріотичної пісні "Бишківська УПівська звитяга".

Його присвятили 82-ій річниці створення УПА.

Про це розповіла Суспільному ведуча заходу, заступник директора Тернопільського обласного центру народної творчості Юлія Лукіша.

УПА, Бишківська звитяга
Під час заходу. ТОМЦНТ

За її словами, захід проводять з 2000-го року:

"Фестиваль є традиційним. Сьогодні, незважаючи на погоду, він видався вдвічі довшим, ніж планували. Виступали заслужені діячі мистецтв і заслужені артисти, співаки, аматорський оркестр і аматорський театр, театр пісні та інші. Цей благодійний захід ми проводимо завжди перед Покровою, тепер це перед 1 жовтня за новим календарем".

УПА, Бишківська звитяга
Молебень за героїв України. ТОМЦНТ

Понад два роки, протягом 1943-1945 років, село Бишки було столицею воюючої України.

"Тут дислокувалася ставка проводу ОУН, а також штаб-квартира провідника ОУН і головного командира УПА Романа Шухевича. В околицях села було 18 криївок, де перебували найвідоміші діячі ОУН. Цей захід — один із способів зберегти історичну пам’ять нашого народу", — сказала Юлія Лукіша.

УПА, Бишківська звитяга
Учасники фестивалю "Бишківська звитяга". ТОМЦНТ

До пам’ятника борцям за волю України поклали квіти. Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих за незалежність.

"Після відправи у місцевому храмі люди прийшли на захід вшанувати пам’ять повстанців та всіх інших героїв України. Біля погруддя Роману Шухевичу та погруддя Степану Бандері відбувся молебень. Мали можливість відвідати музей національно-визвольної боротьби, криївку. Ці всі локації розміщені неподалік одна від одної", — розповіла ведуча заходу.

УПА, Бишківська звитяга
На сцені фестивалю. ТОМЦНТ

Учасники заходу оглянули також виставку зброї, яку презентував волонтер, керівник козацько-десантного рою Володимир Мосейко. Людей пригощали місцевою стравою вогирчанкою та кашею з м’ясом.

Топ дня

Вибір редакції

На початок