"Люблю малювати етюди": художник з Тернополя Альбін Скоробогач

"Люблю малювати етюди": художник з Тернополя Альбін Скоробогач

Альбін Скоробогач малює з дитинства. Він народився в селі Босири, що в Чортківському районі. Навчався в Бучацькій художній школі. У 1972 році закінчив Борщівський технікум механізації, працював художником на Тернопільському комбінаті "Будіндустрія". Чоловікові 75 років. Він розповів Суспільному, над чим працює зараз.

"Я дуже люблю виходити на природу, дуже люблю малювати етюди. Через кожні пару днів виходжу і тут мені залишається дещо домалювати", — цю картину, яку я малюю".

художник, пленер
Художник на пленері. Суспільне Тернопіль

Альбін Скоробогач живе в Тернополі. У його колекції понад 80 картин.

художник, картина
Альбін Скоробогач показує свою картину. Суспільне Тернопіль

натюрморт, картина
Натюрморт. Суспільне Тернопіль

Чоловік каже, займається живописом та малює абстракції.

"Є моя перша картина, яку я зробив, їй 40 років. Мені дуже хотілось передати метал, кераміку, скло той хліб, який був 40 років тому. Я навіть не думав, що воно так вийде. Мені хлопці кажуть, що то вже творчість, супер зроблено, а я їм кажу: "Я просто сидів у хаті і малював".

картина, альбін скоробогач
Перша робота художника. Суспільне Тернопіль

"Люблю малювати етюди": художник з Тернополя Альбін Скоробогач
Альбін Скоробогач показує одну зі своїх картин. Суспільне Тернопіль

Альбін Скоробогач розповідає, свою першу виставку відкрив у 2021 році в обласному художньому музеї. Художник каже, для картин обирає яскраві кольори.

"Тут вже обираєш ти колір сам, спілкуєшся з кольором, вибираєш той колір, який тобі на душу впаде. Я дуже люблю різні кольори, такі трохи ефективні кольори, щоб вони були яскраві, красиві. Мені приснились коні, як вони біжать. От так собі придумав і, думаю, намалюю таку абстракцію, що коні біжать з переду, такий рух".

коні, картина
Художник зобразив коней, які йому наснилися. Суспільне Тернопіль

картини
Роботи Альбіна Скоробогача. Суспільне Тернопіль

Літо митець проводить у рідному селі Босири, що на Чортківщині в батьківській хаті. Тут чоловік відпочиває, займається фізкультурою та заготовляє трави для чаїв.

На початок