Пам'ятні дошки загиблим захисникам Володимиру Бойку та Івану Ковальчуку відкрили на стіні дзвіниці церкви Великомученика Димитрія Солунського у селі Івашківці Збаразької громади.
Чоловіки народилися і виросли у цьому селі, розповіла ініціаторка встановлення плит Тетяна Гуменна.
Священники відслужили молебень і освятили пам'ятні дошки.
Мама 31-річного Івана Ковальчука розповіла, її син після початку війни був у Збаразькій територіальній обороні, з листопада 2022 року брав участь у бойових діях на сході України. Загинув під час танкового обстрілу поблизу села Берестове на Донеччині 28 червня 2023 року.
"Був чемний, спокійний, вчився. Батько його помер дуже рано, він лишився з братом. Все було на них. Я надіюся, що будуть люди пам'ятати і всі хто буде проходити чи проїжджатиме і люди будуть знати, що ми виховали синів-Героїв, які захищали нас", — каже Мирослава Ковальчук
Володимир Бойко з 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Після повномасштабного вторгнення російських військ пішов служити добровольцем до Збройних сил України. Був старшим стрільцем десантно-штурмового відділення, розповіла його мама Марія. За її словами, 27-річний Володимир загинув на Донеччині від поранень уламками.
"Він виріс без тата. Все допомагав мені. Хотів воювати, сказав: "Як ми не підемо, то хто піде? Треба жінок, дітей захищати". Він пішов 11 травня, а 19 червня вже загинув 2022 року. Я поважаю тих, хто ініціював це, але для мене то дуже важко. Я через хату живу і чи я йду з автобуса, чи ще кудись йду, він мені завжди перед очима і мені дуже важко буде. Важко, але як всюди по селах встановлюють ті дошки, то хай пам'ятають наших Героїв", — розповіла Марія Бойко
Ініціаторка встановлення пам'ятних дошок в селі Івашківці – місцева жителька Тетяна Гуменна. Розповіла, гроші на пам'ятні плити збирали громадою села.
"Зібралася наша молодь Івашківська, весь люд і ми організували таку невеличку добру справу. Я думаю, це має бути в кожному містечку, селі і повинні люди знати хто наші Герої, бо вони віддали своє життя. Нам обійшлися тільки дошки, які коштують 21 750 гривень і певна сума витрачена на вази, підставки, квіти і так далі. Приблизна сума 33 200 гривень. Ні школи, ні будинку культури в нас нема, тому в нас одна споруда де можна їх встановити тільки церква", — каже ініціаторка встановлення пам'ятних плит Тетяна Гуменна.