На Тернопільщині відбулася Всеукраїнська проща родин загиблих військовослужбовців

На Тернопільщині відбулася Всеукраїнська проща родин загиблих військовослужбовців

У селі Лішня Кременецької громади відбулася Всеукраїнська проща родин загиблих військовослужбовців. Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній очолив Божественну літургію в храмі-пантеоні. Також він освятив наріжний камінь під будівництво Всеукраїнського меморіалу "Пам’ять жива", присвяченого загиблим бійцям.

Із портретом сина на прощу приїхав батько загиблого військового Руслана Драгана Юрій Драган. Чоловік каже, він з Житомирщини. На прощі в Лішні втретє.

"Син в мене пішов на війну 1 вересня 2022 року, загинув 4 березня в місті Бахмут. Був кулеметником. Це пам’ять про загиблих в цій страшній війні".

проща, лішня, тернопільщина
Юрій Драган встановлює прапорець з іменем сина. Суспільне Тернопіль

Помолитися за свого сина Юрія Бойчука з Волинської області приїхала на прощу Марія Бойчук. Син пішов захищати Україну з першого дня повномасштабної російсько-української війни, розповіла Суспільному матір загиблого захисника.

"Це людина, яка дуже любила Україну, а найбільше любила Ковель і Волинь. Він воював під волинським прапором. Він загинув, через те, що його бронетранспортер наїхав на міну і він зірвався. Він писав дуже гарні вірші".

проща, лішня, пцу
Марія Бойчук біля плит з іменами загиблих захисників. Суспільне Тернопіль

Наталія Біленька приїхала з Підгаєцької громади, що на Тернопільщині. Розповідає, її брат Ігор Луців загинув у 2022 році на донецькому напрямку.

"Він був патріотом, любив свою Україну, був за свою державу. Він з дитинства любив свою державу і тут прийшла пора. Добрий, веселий, він завжди підтримував сім’ю та був нашим кремененем".

проща, лішня, пцу, фото
Наталія Біленька показує фото брата. Суспільне Тернопіль

Із Херсона на прощу приїхала родина загиблого захисника Олега Роменського.

"Зустріли добре, розселили, розмістили та все показали. Ми хочемо подати від Херсонської області сюди список загиблих захисників для плит", — говорить дружина загиблого бійця Олена Роменська.

паломництво, проща, пцу
Олена Роменська. Суспільне Тернопіль

Із Хмельниччини разом з родинами загиблих захисників приїхав офіцер ТЦК Микола Матвеєв. Чоловік каже, в його групі 70 людей.

"Я якраз тримаю портрет Володимира Овчарука, якого ми ховали ще в 2014 році. Нашого героя. На жаль його батьки вже старенькі і не змогли приїхати. Кожен взяв портрет як своїх героїв, так і тих, кого ми знали".

тцк, офіцер, проща
Микола Матвеєв. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, Предстоятель ПЦУ під час прощі освятив сьогодні, 25 липня, наріжний камінь під будівництво Всеукраїнського меморіалу "Пам’ять жива".

"У кожній області є такі місця, але Тернопільщина стала таким унікальним місцем. Ми тут збираємося на Всеукраїнську прощу вже декілька років поспіль. Сьогодні заклали камінь. Це місце розбудовується. Ми робимо все, щоб увіковічнити пам’ять про загиблих воїнів, які віддали свої життя заради кожного з нас", — сказав митрополит Епіфаній.

митрополит, пцу, Епіфаній
Митрополит Київський і всієї України ПЦУ освятив наріжний камінь меморіалу, село Лішня, Тернопільщина, 25 липня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

На прощу приїхали люди майже з кожної області України, розповів настоятель Всеукраїнського храму-пантеону в Лішні отець Андрій Любунь.

"Вона, мабуть, найчисельніша. Тому що, не зважаючи на погоду, багато людей два дні тут. 23-го ще звечора приїжджали родини. Вчора було близько 400 людей. Сьогодні я був всередині і не бачив скільки знадвору було. Вже є готовий проєкт меморіалу пам’яті. Всеукраїнський меморіал пам’яті "Пам’ять жива". Має бути представлена кожна область України. І ми хочемо зробити так, щоб ніхто з тих, хто віддав своє життя в цій війні, не був забутий. І це треба робити зараз. Тому що потім, коли війна закінчиться, ніхто цього робити не буде. Зараз ми підготували списки з Тернопільської області. Щоб ви розуміли, це 1500 людей. Ми їх готували більш, ніж півроку. Це наша область. І я самотужки дзвонив по районах, по ТЦК, по громадах, по священниках, владиках. І ми шукали це все, збирали, перевіряли. Це страшна праця. І в кінцевому результаті це ще не всі. Це ми тільки зараз уточнили — 1500 чоловік. А що далі? Я не знаю".

Андрій Любунь, священник, ПЦУ, лішня
Андрій Любунь. Суспільне Тернопіль

гранітна плита
Меморіальні плити з іменами загиблих військовослужбовців. Суспільне Тернопіль

На початок